نمایش آخرین اثر «ریچارد تاتل» در «گالری تِیت» لندن

نویسنده:

۰۱:۱۴:۵۸

این سازه 24 متری که 15 تن وزن دارد و از چوب و نوارهای پارچه‌ای نارنجی روشن که به دور چوب پیچیده شده‌اند ساخته شده توسط «ریچارد تاتل»(Richard Tuttle) هنرمند آمریکایی خلق شده و از سقف طاقی‌ این سالن آویزان است. این اثر نمادی از بال‌های هواپیما می‌باشد.

به گفته تاتل «این وظیفه هنرمند است که نوعی پیوستگی بین انسانیت و ماشین پیدا کند.» او می‌گوید: "من می‌خواستم یک خلبان باشم و تمامی امتحانات را با موفقیت گذراندم، اما بعد متوجه شدم که آن‌ها از من می‌خواهند که بر فراز ویتنام پرواز کنم و از آن ارتفاع بر سر بچه‌های معصوم بمب بیندازم."

او ادامه می‌دهد: "من در قرن بیستم متولد شده‌ام و روح من، یک روح قرن بیستمی است. گاهی اوقات من این را اولین اثر قرن 21 می‌نامم." در ساخت این اثر 2500 متر مربع پارچه هندی به کار رفته است.

این اثر که تا ششم ماه آوریل در این گالری وجود خواهد داشت، مرتبط به آثار دیگر این هنرمند مجسمه ساز و شاعر است که در گالری «وایت چپل» لندن به نمایش گذاشته شده اند.
به گفته گالری تیت«در این سازه سه نوع مختلف پارچه به کار رفته شده، که هر کدام از آن‌ها از الیاف طبیعی و مصنوعی ساخته دست انسان تشکیل شده‌اند. این پارچه‌ها از سقف آویزانند تا حجم زیادی از رنگ‌های شاد و سلالیت را به نمایش بگذارند.»


 
پریا پورمند
برگرفته از
The Tate Modern
لینک کوتاه

دیدگاه