آغاز کنفرانس اپل با خبرهای نرم‌افزاری: معرفی iOS 8.1، آغاز به کار اپل پی و عرضه SKD اپل واچ

نویسنده:

۰۹:۳۰:۵۹

 

کریگ فدریگی، معاون ارشد بخش مهندسی نرم افزار اپل روی صحنه آمد و نسخه جدید سیستم‌عامل موبایل اپل را معرفی نمود. قرار است به زودی iOS 8.1 برای ابزارهای موبایل اپلی عرضه شود. قرار است این نسخه با قابلیت پشتیبانی از Apple Pay برای آیفونهای ۶ و ۶ پلاس و همچنین بازگشت قابلیت Camera Roll به این سیستم‌عامل عرضه گردد.
 
علاوه بر این iOS 8.1 با پشتیبانی از قابلیت Continuity ارائه می‌گردد. یعنی شما می‌توانید تماسهای تلفنی و پیامکهای تان را روی مکهای مجهز به سیستم‌عامل یوسمیت دریافت کنید و تقریبا تمام کارهای ممکن موبایل را روی مک انجام دهید. از سویی به نظر می‌رسد این نسخه قرار است ناکامی‌های اپل در عرضه آپدیتهای 8 و 8.0.1 و 8.0.2 را جبران کند. زیرا باگهای این نسخه ها آنقدر بود که وقفه هولناکی در سرعت رشد سیستم عامل جدید اپل بود.
اپل پی از روز دوشنبه با پشتیبانی از فروشگاه‌های استارباکس، مکی و چندین سرویس دیگر راه اندازی خواهد شد. Apple Pay یکی از ابتکارات جدی اپل برای ورود به عرصه پرداختهای موبایلی است و در کنفرانس پیشین معرفی شده بود. اکنون می‌دانیم قرار است از روز دوشنبه کار خود را آغاز کند. این سرویس از حساب بانکی کاربران در ۵۰۰ بانک آمریکایی پشتیبانی کرده و شعبه‌های اصلی فروشگاه‌های استارباکس، مکی، مک دونالدز، دیزنی، والگرین و تارگت را تحت پوشش خواهد داشت. البته باید به خاطر داشت برای استفاده از این خدمات حتما باید آیفون ۶ یا  ۶ پلاس داشته باشید که از چیپ NFC بهره می‌برند و همچنین نسخه 8.1 آی‌اواس را نصب کنید.

داستان نرم افزاری امشب درباره ساعت‌های هوشمند اپل واچ است. توسعه‌دهندگان و برنامه نویسان اکنون دیگر می‌توانند تولید برنامه برای Apple watch را آغاز کنند. قرار است کیت SKD اپل واچ با نام  WatchKit از ماه نوامبر (ماه میلادی آینده) عرضه خواهد شد و برنامه نویسان چند ماهی برای تولید اپلیکیشن وقت دارند.

عباس واحدی

 

برگرفته از
iOS 8.1
لینک کوتاه

دیدگاه