پنج توصیه برای ثبت عکس‌های خوب از معماری

نویسنده:

۱۰:۳۹:۳۳1- تاکید

اگر سعی کنید همه چیز را نشان دهید ، در پایان تنها با مجموعه ای از عکس های معمولی روبرو خواهید شد. هنگامی که یک ساختمان توجه شما را به خود جلب می کند ، به اینکه واقعا چه چیزی از ساختمان موجب جلب توجه شما شده است فکر کنید ، آنرا به خاطر بسپارید و در عکس هایتان بعنوان نقطه تمرکز اصلی آنرا به کار گیرید. تاکید بر روی ویژگی ها ، نگاره ها ، رنگ ها و شکل ها می توانند ثبت بهترین عکس ها را تضمین نمایند.


2- نفس نکشید

لازم نیست همواره به عکاسی از ساختمان های بسیار قدیمی بپردازید . به جای اینکار سعی کنید از لنزهای Long استفاده کرده و قاب تان را با جزئیات بیشتری ببندید.


3- عکاسی در شب

فراموش نکنید که از ساختمان هایی که در روز خسته کننده به نظر می رسند ، در شب هم بازدید کنید. اگر این ساختمان ها نورپردازی داشته باشند در شب و عصر جلوه ای متفاوت از آنچه در روز داشته اند خواهند داشت. فقط سه پایه را فراموش نکنید.


4- حفظ فاصله مناسب

هر چه نزدیک تر شوید ، با عکس هایی محدب گونه مواجه خواهید شد که شکل طبیعی خود را از دست داده اند. از لنزهای Long استفاده کرده و در فاصله ای مناسب و مستقیم از سوژه قرار بگیرید.

5- نادیده گرفتن قوانین

آفتاب نیمه روز می تواند روی ساختمان هایی که از نمای مدرنی استفاده می کنند ، تاثیر زیادی مخصوصا در مورد اشباع رنگی عکس ها و نور آنها بگذارد.پس بهتر است قوانین را فراموش کنید و راه خودتان را در پیش بگیرید.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه