مادر فلوریدایی: عروسک‌های «Breaking Bad» بدآموزی دارند!

نویسنده:

۱۰:۲۹:۵۱


«سوزان شریویِر» مادر فلوریدایی که بیانه اعتراضی او در سایت «Change.org» بیش از 6000 نفر حامی پیدا کرده، از این تصمیم مغازه‌ها استقبال کرده و گفته این قدمی کوچک تا جمع کردن تمامی این عروسک‌ها از مغازه‌های سراسر آمریکاست! در بیانه او چنین متنی نوشته شده است: "«Toys R Us» در سراسر دنیا برای مجموعه بزرگ اسباب بازی‌هایی که برای بچه‌ها در تمامی سنین عرضه می‌کند، شهرت دارد. با این حال تصمیم آن‌ها برای قرار دادن عروسک‌های «Breaking Bad» که با یک ساک پر از پول و مواد مخدر کریستال در کنار اسباب بازی‌های کودکان به فروش می‌رسند، انحراف خطرناکی از ارزش‌های خانواده دوستانه آن‌هاست. به همین خاطر است که من از شرکت «Toys R Us» درخواست دارم تا سریعاً فروش این عروسک‌ها را متوقف کرده و آن‌ها را از سطح مغازه‌ها جمع آوری کند."

این عروسک‌ها که بر اساس کاراکترهای مجموعه تلویزیونی محبوب «Breaking Bad» والتر وایت و جس پینک‌من ساخته شده‌اند، آن‌ها را در لباس‌های یک سره و ماسک نشان می‌دهند و به قیمت 17.99 دلار فروخته می‌شوند. شریویر می‌گوید اینکه عروسک‌هایی که مصرف مواد مخدر را نشان می‌دهد در کنار اسباب بازی‌های دیسنی و باربی فروخته شوند درست نیست و برای کودکان بدآموزی دارد.

«Breaking Bad» که برنده چندین جایزه اِمی شده و به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌های تلویزیونی تاریخ از آن یاد می‌شود، داستان معلم شیمی یک دبیرستان است(با بازی برایان کرنستون) که برای پولدار شدن به یک تولید کننده مواد مخدر و کریستال تبدیل می‌شود.
برایان کرنستون در پاسخ به بیانیه این مادر فلوریدایی در توییتر خود نوشت: "بیانه‌های مادر فلوریدایی برای فروش عروسک‌های بریکنیگ بد. من خیلی عصبانی هستم، در اعتراض به این موضوع عروسک مادر فلوریداییم را آتش می‌زنم!"

پریا پورمند

برگرفته از
Breaking Bad
لینک کوتاه

دیدگاه