مایکروسافت: ادامه استفاده از برند نوکیا برای موبایلهای رده پایین

نویسنده:

۰۷:۳۹:۱۷


چندی پیش از تصمیم مایکروسافت برای جایگزینی برند مایکروسافت لومیا به جای نام تجاری نوکیا لومیا صحبت کردیم. اکنون تولا رایتیلا معاون ارشد بخش بازاریابی موبایل مایکروسافت می گوید علاوه بر این، بخش آنلاین موبایل نوکیا به سایت مایکروسافت منتقل خواهد شد.
 
او می‌گوید: «سایتهای جهانی و محلی ما در حال انتقال هستند  و همانطور که پیش‌تر گفتیم، کانالهای اجتماعی نیز تغییر نام خواهند یافت. آنها مایکروسافت لومیا نام خواهند گرفت. و این تغییر در سراسر چرخه تولید، بسته بندی و فروشگاه‌ها انجام خواهد شد.»
 
مایکروسافت در آوریل سال جاری بالاخره قرارداد ۷ میلیارد دلاری خود برای تصاحب نوکیا را نهایی کرد.
 
و اکنون می‌دانیم در کنار استفاده از نام نوکیا برای محصولات سطح پایینی چون نوکیا ۱۳۰، مایکروسافت قصد دارد همچنان به پشتیبانی از ابزارهای نوکیا لومیا موجود در بازار (همچون لومیا ۸۳۰ یا لومیا ۷۳۰) ادامه دهد.  نوکیا ۱۳۰ یک موبایل ساده است که امکان استفاده از اینترنت یا اپلیکیشن‌ها را ندارد و در ماه آگوست رونمایی شد.
 
این مدیر ارشد معتقد است مایکروسافت به زودی اسمارت‌فونهایی با برند مایکروسافت لومیا را وارد بازار می‌کند، البته به هیچ زمان مشخصی اشاره نکرده است. او همچنین توضیح می‌دهد این تغییر برند یک فرآیند طبیعی است و همه دستگاه‌هایی که روزی توسط نوکیا ساخته می‌شد، اکنون توسط مایکروسافت تولید خواهند شد.
 
به نظر می‌رسد برند مایکروسافت لومیا قرار است پاسخی برای سردرگمی ایجاد شده پس از معامله بزرگ باشد. زیرا اکنون مایکروسافت از نام نوکیا برای ابزارهای موبایلش استفاده می‌کند، ولی همچنان یک شرکت فعال مجزا با این نام در بازار مشغول فعالیت است. نوکیا در فنلاند بر ابزارهای شبکه، سرویسهای ناوبری، توسعه تکنولوژی و تجارت حق‌الامتیازها متمرکز شده است.
 
البته مایکروسافت همچنان قصد دارد از برند خوشنام نوکیا برای بازار موبایل‌های سطح پایین خود بهره ببرد. جایی که این نام هنوز باعث تشویق مشتریان خواهد شد و بازنشستگی آن چندان عاقلانه به نظر نمی‌رسد.
 

بیشتر: مایکروسافت نام Nokia را در سیاهچال تاریخ تلفن‌های هوشمند دفن می‌کند
 
 

عباس واحدی
 
 

برگرفته از
نوکیا
لینک کوتاه

دیدگاه