اکنون موتورولا بخشی از لنوو است

نویسنده:

۱۲:۵۹:۰۴

موتورولا حالا دیگر رسما  یک شرکت لنوویی است، اما همچنان به عنوان یک برند و زیرمجموعه‌ای از لنوو نام خود را حفظ خواهد کرد. ریک استرلو، رئیس موتورولا می‌گوید: «برند به یادماندنی موتورولا به کارش ادامه خواهد داد و امتیاز Moto و DROID همچنان بر جای خود باقی مانده و همانند سالهای گذشته به رشدشان ادامه خواهند داد.  ما همچنان بر اندروید خالص و آپدیت‌های سریع آن تمرکز می‌کنیم. و البته توسعه تکنولوژی برای حل مشکلات واقعی کاربران‌مان را از خاطر نخواهیم برد.»
 
هنگامی که اوایل سال جاری میلادی گوگل از برنامه فروش موتورولا سخن گفت، همه را دچار شگفتی کرد. گوگل در سال ۲۰۱۲ بخش موبایل شرکت موتورولا را با قیمت ۱۲.۵ میلیارد دلار خریده بود. همان زمان هم گفته می‌شد غول جستجوی اینترنتی این خرید را بیشتر با طمع گنجینه پتنت‌های موتورولا انجام داده است. اکنون گوگل زیرمجموعه موبایل ساز خود را از دست داده. و البته به همراه آن صدها میلیون دلار پول بی‌زبان را هم فنا نموده است.
لنوو می گوید:‌«در این معامله گوگل تمام تلاش خود را به کار بست تا مالکیتش بر بخش اعظمی از گنجینه پتنتهای موتورولا را از دست ندهد. و در نهایت تنها لایسنس استفاده از این پتنتها و دیگر دارایی‌های معنوی موتورولا را به لنوو واگذار کرد و اصل مالکیت آنها را از دست نداد. اکنون موتورولا یکی از بازوان بزرگ و توانمند لنوو است. یک شرکت که همه چیز را برای ساخت ابزار عالی در اختیار دارد.»

عباس واحدی 

 

برگرفته از
موتورولا و لنوو
لینک کوتاه

دیدگاه