علت تنظیم ساعت بر روی 9:41 در تبلیغات اپل

نویسنده:

۰۶:۱۱:۴۵

قبلاً این زمان در تمام تبلیغات 9:42 را نشان می‌داد. شما در تمام تبلیغات چاپی، تلویزیونی و حتی وب‌سایت شرکت اپل این زمان را می‌دید. توضیح علت آن ساده است: 9:42 همان زمانی است که استیو جابز اولین آیفون را در سال 2007 معرفی کرد.  تقریباً ساعت 9 و 42 دقیقه وی گفت: «امروز شرکت اپل قصد دارد گوشی همراه را از نو بسازد».

در همین حین، یک تصویر از آیفون مورد نظر که ساعت 9:42 را نشان می‌داد، در صفحه نمایش پشت سر استیو جابز ظاهر شد.
اما تمام این‌ زمان در سال 2010 تغییر یافت؛ زمانی که اولین آیپد معرفی شد. در آن زمان حضار متوجه شدند که زمان معرفی ساعت 9:41 بوده است.
اگر همین حالا وب‌سایت شرکت اپل را چک کنید، زمان تنظیم شده بر روی تمام دستگاه‌ها 9:41 است. این موضوع نه تنها برای دستگاه‌های آیفون بلکه برای مک نیز صادق است. حتی آیپد در تبلیغ آیپد ایر 2 که طی سخنرانی ماه گذشته نمایش داده شد، ساعت 9:41 را نشان می‌داد.

اما علت تغییر زمان از 9:42 به 9:41 چیست؟ پاسخ بسیار ساده است. طبق گفته رئیس سابق iOS، Scott Forstall، «ما سخنرانی‌ها را طوری هماهنگ می‌کنیم که نمایش محصولات جدید تقریباً پس از 40 دقیقه آغاز ‌شود. زمانی که تصویر بزرگ محصول جدید بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود، می‌خواهیم زمان آن با زمان واقعی ساعت‌های مچی حضار یکی باشد. اما می‌دانیم که نمی‌توانیم دقیقاً سر 40 دقیقه این کار را انجام دهیم».

شرکت اپل آیفون اول را دقیقاً در ساعت 9:42 دقیقه معرفی کردند و کاملاً درست از آب درآمد. استیو جابز آیفون اول را دقیقاً سر ساعت 9:42 معرفی کرد.
اما این شرکت بدون هیچ دلیلی تصمیم گرفت که معرفی آیپد سر ساعت 9:41 صورت گیرد. Forstall در این رابطه گفت: «بفرمایید، حالا دیگر از راز ساعت جادویی آگاه هستید».

پریا اقدامی
 

برگرفته از
9:41
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “علت تنظیم ساعت بر روی 9:41 در تبلیغات اپل”