ساخت ادامه فیلم «2001: اودیسه فضایی»

نویسنده:

۰۱:۲۰:۳۸

«2001: اودیسه فضایی» ساخته استنلی کوبریک که شاید بهترین فیلم علمی-تخیلی تاریخ سینما باشد، دارای دنباله‌ای در قالب سریال تلویزیونی به نام «3001: آخرین اودیسه» خواهد شد که ریدلی اسکات تهیه کنندگی آن را بر عهده گرفته است.

سای‌فای، شبکه ای که دو سریال « Mega Python vs Gatoroid» و « Sharknado 2: The Second One» را ساخته است، از فیلمنامه نویس مجموعه فیلم‌های «دزدان دریایی کاراییب» استوارت بیتی دعوت کرده تا فیلمنامه مجموعه «3001: آخرین اودیسه» را بر اساس رمان علمی تخیلی آرتور سی کلارک با همین نام، بنویسد.

ریدلی اسکات کارگردان معروف فیلم‌های بیگانه و گلادیاتور، که اخیرا بر مجموعه‌ای که بر اساس بازی‌های Halo ساخته شده کار کرده است، می‌گوید: "من همیشه طرفدار مجموعه‌ کتاب‌های فوق العاده «اودیسه» نوشته کلارک و فیلم ساخته کوبریک بوده‌ام. از اینکه قسمتی از این پروژه باشم و این افسانه را آن گونه که خالقان آن استحقاق آن را دارند، در قالبی سینمایی به مخاطبان معرفی کنم بسیار هیجان زده‌ام."

این مجموعه تلویزیونی، داستان «فرنک پول» فضانورد، بعد از اینکه او هزار سال بعد از انجام ماموریتش از خواب بیدار می‌شود را دنبال می‌کند. اقتباسی از رمان دیگری از مجموعه اودیسه کلارک، «2010: اودیسه دو» در سال 1984 ساخته شد، اما رمان «2061: اودیسه سوم» هرگز به سینماها راه نیافته است.

پریا پورمند
 

برگرفته از
اودیسه فضایی
لینک کوتاه

دیدگاه