حذف میز پذیرش در هتل‌های Starwood

نویسنده:

۰۲:۰۶:۵۴

شرکت starwood Hotels & Resorts Worldwide اخیراً یک سیستم ابتکاری مبتنی بر گوشی‌های هوشمند را به کار گرفته است. این سیستم این امکان را برای مشتریان فراهم می‌آورد که کارهای مرتبط با پذیرش و دسترسی به اتاق خود را از طریق اپلیکیشن ساده دستگاه‌های همراه انجام دهند. این شرکت امیدوار است راحتی به‌کارگیری سیستم SPG Keyless، جروبحث‌ها و خستگی‌های مرتبط با میزهای پذیرش هتل‌ها را به تدریج از میان بردارد.

سیستم SPG Keyless از 5 نوامبر در چند هتل این شرکت از جمله هتل واقع در هنگ‌کنگ و نیویورک به کار گرفته شد. این اقدام تنها ابتدای این روند محسوب می‌شود؛ زیرا این شرکت قصد دارد یک استراتژی فعال در این رابطه به کار گیرد و در تمام 150 هتل خود از این سیستم بهره گیرد، این یعنی در کل 30هزار در اتاق باید به این سیستم مجهز شوند.
سیستم SPG Keyless اولین نوآوری این شرکت در زمینه پذیرش محسوب نمی‌شود. قبلاً Starwood یک سیستم مبتنی بر کیوسک اجرا کرده بود که میهمانان هتل، از طریق کارت اعتباری خود را پذیرش می‌کردند. با این حال،  سیستم جدید بسیار فراتر از یک ترمینال خود پذیرش است.

شرکت Starwood، شرکت Assa Abloy را به منظور طراحی دستگاه‌های قفل بلوتوث و نرم‌افزار و پروتکل‌های امنیتی انتخاب کرده است. این مجموعه باعث می‌شود تا درهای هتل با امنیت کامل، با اپلیکیشن گوشی هوشمند کاربر ارتباط برقرار کنند. مشتری پس از یک بار ثبت از طریق اپلیکیشن SPG، باید در یک هتل مجهز به سیستم SPG Keyless جا رزو کند. مشتری پس از استقرار در محل هتل، مدت اقامت خود را از طریق سیستم مشخص می‌نماید.

پس از رسیدن به هتل مورد نظر، اپلیکیشن یک نوتیفیکیشن به مهمان ارسال می‌کند تا به وی خبر دهد که مراحل پذیرشش انجام شده و اتاقش آماده است. سپس شماره اتاق و کلید بلوتوث را برایشان ارسال می‌کند. این امر باعث می‌شود که مشتریان دیگر پشت میز پذیرش منتظر نمانند و در اتاق خود را با استفاده از گوشی هوشمند خود قفل کنند. در حال حاضر، این سرویس تنها برای مشتریان Starwood Preferred Guest ارائه می‌شود. اپلیکیشن مورد نظر با گوشی‌های هوشمندی که iOS 8 بر روی آیفون 4S یا اندورید 4.3 و بالاتر را دارند، سازگار است.
همزمان با ادامه عصر طلایی گوشی‌های هوشمند، مطمئناً روش‌ زندگی در بسیاری از زمینه‌ها تغییر خواهد کرد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
SPG Keyless
لینک کوتاه

دیدگاه