نگاهی به Sports Series شرکت McLaren

نویسنده:

۰۳:۵۶:۰۶


شرکت مک‌لورن اتومبیل رقیب پورشه 911 را معرفی و تأیید کرد که این اتومبیل در سه ماهه دوم 2015 ارائه خواهد شد. این اتومبیل جدید که قبلاً با نام رمزی P13 معرفی شده بود، هم‌اکنون McLaren Sports Series نام گرفته است.

این اتومبیل برای نخستین بار از طریق صفحه رسمی شرکت مک‌لورن در فیس‌بوک و از طریق تصویری که مشاهده می‌کنید، معرفی شد. اگر پوشش آن را نادیده بگیریم، این اتومبیل در انتهای بخش جلو از اتومبیلP1  الهام گرفته است.

اتومبیل Sports Series که رسماً تحت عنوان  یک مک‌لورن کامل معرفی شد، در دسته اتومبیل فوق‌سریع 650S قرار خواهد گرفت و برای اولین بار اعتبار و خصوصیات خاص مک‌لورن را با بخش اتومبیل‌های اسپرت تلفیق خواهد کرد. این اتومبیل در یک بازار فوق‌العاده رقابتی و با دسته AMG GT و پورشه 911 به رقابت می‌پردازد. پیش‌بینی می‌شود که قیمت این اتومبیل در حدود 120 هزار پوند باشد.

در حال حاضر اطلاعات فنی زیادی از این اتومبیل منتشر نشده است، اما شرکت مک‌لورن تأیید کرده که این اتومبیل دنباله‌روی 650S و P1 خواهد بود، اما با شاسی فیبر کربنی و یک موتور V8 که در میان اتومبیل قرار می‌گیرد. مدلی از داخل کربنی 650S که برای فاصله محور کوتاه‌تر تغییر یافته، در این اتومبیل وجود خواهد داشت. همچنین این اتومبیل از یک موتور 3.8 لیتری V8 توربو دوقلو با توان 450bhp برخوردار خواهد بود. احتمالاً این اتومبیل سبک‌ترین اتومبیل در دسته خود خواهد بود.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Sports Series
لینک کوتاه

دیدگاه