با دستبند Everykey رمزها و کلیدهایتان را به مچ خود ببندید + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۱۱:۵۰

این دستبند از فناوری بلوتوث استفاده می‌کند تا قفل گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها یا کامپیوترها را به سرعت باز کند. لازم به ذکر است که این دستبند برای باز کردن در اتومبیل و قفل دوچرخه نیز به کار می‌رود. همچنین این دستبند به عنوان یک سامان‌گر رمز عمل کرده و به صورت خودکار وارد حساب‌های کاربری آنلاین می‌شود.

Everykey قصد دارد جایگزین کلیدهای فیزیکی و سامان‌گرهای رمز شود. این دستبند سیلیکونی که در نتیجه یک پروژه کارآفرینی در دانشگاه Case Western Reverse ساخته شده است، می‌تواند قفل دستگاه‌های الکترونیکی را در صورتی که در فاصله 3 متری باشند، باز کند.  همچنین این دستبند می‌تواند در ورودی یا در اتومبیل را باز کرده و حتی چراغ‌ها و دیگر دستگاه‌های هوشمند کوچک را روشن و خاموش کند. کاربران می‌تواند از Everykey برای ورود به وب‌سایت‌ها از طریق بلوتوث بهره ببرند.

تیم سازنده این دستبند می‌گوید رمزهای دستگاه‌هایی که کدگذاری نشده‌اند، هرگز بر روی سرورها یا Everkey ذخیره نمی‌شوند. طبق خبر منتشر شده در صفحه Everykey در سایت kickstarter، این دستبند اطلاعات رمزگذاری شده را منتشر می‌کند تا خود را شناسایی نماید، این اطلاعات را تنها دستگاه‌های شما می‌توانند رمزگشایی کنند. رمزهای دستگاه‌های شما بر روی خود دستگاه‌ها به صورت رمزگذاری شده درون یک زنجیره کلید ذخیره می‌شوند.

اطلاعات ورود به وب سایت رمزگذاری شده و بر روی سرور Everykey ذخیره می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که سرور نتواند رمزهای افراد را رمزگشایی کند.

 

پریا اقدامی

 
برگرفته از
Everykey
لینک کوتاه