«سپید دندان» به سینما بازمی‌گردد

نویسنده:

۰۷:۱۳:۱۵

استودیو دیسنی ساخت اقتباسی جدید از کتاب کلاسیک «سپید دندان» نوشته جک لندن را در نظر دارد. در سال 1991 اقتباسی از این کتاب با بازی «ایتِن هاوک» ساخته شده بود.

«خوزه ریورا» که برای نوشتن فیلمنامه فیلم «خاطرات موتورسیکلت»(The Motorcycle Diaries) در سال 2004 موفق به نامزدی در مراسم اسکار شد، برای نوشتن این اقتباس جدید دعوت شده و «لنس آکورد» فیلمبردار برنده جایزه اسکار، به عنوان اولین تجربه خود در زمینه کارگردانی، کارگردانی این فیلم را به عهده خواهد داشت. آکورد برای کار بر روی فیلم‌های اسپایک جونز از جمله «جان مالکوویچ بودن»( Being John Malkovich)، «سازش»(Adaptation) و «جایی که چیزهای وحشی هستند»(Where the Wild Things Are) شناخته شده است.

فیلم سپید دندان سال 1991، داستان مردی جوان در اوایل قرن 20 در آلاسکا است که طی ماجراجویی‌هایی با گرگ‌ها، شکارچیان سگ و مردم محلی با یک سگ گرگی دوست می‌شود. این فیلم توسط رندال کلایزر که ساخت فیلم‌های «Grease» و «The Blue Lagoon» را در کارنامه خود داشت، کارگردانی شده است. در سال 1994 دنباله‌ای بر این فیلم به نام «سپید دندان 2: افسانه گرگ سفید» ساخته شد.

داستان اصلی نوشته شده توسط جک لندن، داستانی بسیار وسیع تر است و در منطقه یوکان کانادا اتفاق می‌افتد و داستان آن که در مورد زنده ماندن است، از زبان یک حیوان به شیوه‌ای وحشی و تقریبا خشونت بار نقل می‌شود.

اینکه اقتباس جدید این کتاب چقدر به سبک و سیاق اصلی کتاب «سپید دندان» وفادار خواهد ماند، هنوز مشخص نیست. اما به گفته دیسنی، این اقتباس داستانی جدید در دنیای مدرن خواهد بود و کتاب سپید دندان مرجع آن است.

پریا پورمند

 

برگرفته از
سپید دندان
لینک کوتاه

دیدگاه

3 دیدگاه برای “«سپید دندان» به سینما بازمی‌گردد”