حراج اولین اتومبیل واقعی بتمن

نویسنده:

۱۲:۲۸:۱۵

این اتومبیل خفاشی توسط «فارست رابینسون» در سال 1960، با استفاده از عناصر استفاده شده در طراحی بتموبیل‌های کمیک بتمن در دهه‌های 40 و 50 میلادی طراحی شد.(مانند بالی که در پشت ماشین کار شده و یا جلوبندی ماشین که حالتی مانند بینی خفاش دارد.) فارست رابینسون و دوستش لن پرهم، سه سال را برای ساخت این ماشین از پایه صرف کردند.

این ماشین زیبا-که در اصل نقره‌ای رنگ بود و رابینسون از آن به عنوان وسیله نقلیه روزانه‌اش استفاده می‌کرد-تا سال 1966، یعنی زمانی که پخش سریال تلویزیونی بتمن آغاز شد به عنوان یک بتموبیل مورد استفاده قرار نگرفت. در این زمان بود که یک شرکت محلی(متعلق به شرکت DCکمیکس) ماشین را اجاره کرد، رنگ آن را با تم رنگی که مناسب سریال تلویزیونی بتمن باشد تغییر داد و به عنوان «بتموبیل بتمن» در مجموعه تلویزیونی بتمن استفاده کرد.

تنها چند سال بعد، رابینسون این ماشین را فروخت و صاحبان جدیدش آن را در زمینی در نیوهمپشایر رها کرده و به دست فراموشی سپردند. این ماشین در سال 2008 بار دیگر پیدا شد و حالا کمپانی «Toy Car Exchange» با خرید و برگرداندن آن به حالت اولیه‌اش، آن را برای علاقه مندان به مزایده گذاشته است. این ماشین زیبا که گوشه‌ای از فرهنگ پاپ آمریکا را شکل داده است، با قیمت پایه 90000 دلار به حراج گذاشته می‌شود.

پریا پورمند

 

برگرفته از
حراج
لینک کوتاه

دیدگاه