باریک‌ترین صفحه کلید جهان به نازکی کاغذ

نویسنده:

۰۲:۲۸:۲۲

 به گزارش «ایسنا»، باریک ترین صفحه کلید جهان توسط محققان شرکت CSR طراحی شده است که می‌تواند مناطق حساس به لمس در تبلت و تلفن‌های همراه هوشمند را گسترش دهد.
صفحه کلید بی‌سیم از طریق تراشه CSR1010 به تبلت یا تلفن همراه هوشمند متصل شده و قابلیت برقراری ارتباط با رایانه‌های ویندوز 8 را دارد که در مقایسه با بلوتوث‌های استاندارد برق کمتری مصرف می‌کند.
برای طراحی باریک ترین صفحه کلید از تلفیق فناوری بی سیم و قطعات الکترونیک انعطاف پذیر و قابل چاپ استفاده شده است.  این صفحه کلید قادر به دریافت لمس و کنترل حرکات دست است؛ همچنین امکان استفاده از یک قلم تایپ برای تشخیص دست خط و طراحی و رسم در آن در نظر گرفته شده است.

  این دستگاه به‌عنوان پوشش محافظ برای تبلت نیز محسوب شده و می‌تواند بخش لمسی تبلت و تلفن همراه هوشمند را گسترش دهد.  علاوه بر عملکرد به‌عنوان یک صفحه کلید کامل برای تایپ کردن در تلفن همراه، یک فضای لمسی بزرگ برای رایانه‌های رومیزی نیز محسوب
می‌شود.
این صفحه کلید از سیلیکون لمسی Atmel برای حس مناطق چندگانه لمسی روی سطوح و رساناهای چاپی CIT برای غشای انعطاف‌پذیر ساخته شده است. این صفحه کلید 15 شهریور در نمایشگاه IFA برلین به نمایش در می‌آید.

برگرفته از
صفحه کلید به نازکی کاغذ
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه