گوریلا گلاس ۴، محافظت قدرتمندانه هنگام سقوط روی سطوح سخت + ویدیو

نویسنده:

۱۰:۵۶:۲۶


به گفته کورنینگ، آنها مطالعات گسترده و سخت‌گیرانه‌ای را روی آسیبهای نمایشگر ابزارهای دیجیتال انجام داده‌اند تا شیوه شکستن آنها را بیاموزند: «دانشمندان کورنینگ صدها ابزار شکسته را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که دلیل بیش از ۷۰ درصد از کارافتادگی صفحه نمایشگرها، سقوط آنها روی سطوح تیز و یا تماس لبه‌ها با زمین است. آنها سپس شیوه‌های تست سقوط تازه‌ای را امتحان کردند که اتفاقات شکستگی جهان واقعی را شبیه‌سازی کنند. این کار بر اساس تجزیه و تحلیل هزاران ساعت آزمایش شکست محافظهای شیشه‌ای در آزمایشگاه و محیط واقعی انجام شده است.»
 
و نقطه اوج این آزمونها، تولد گوریلا گلس ۴ است که دوبرابر محکمتر از محصولات مشابه بوده و از ۸۰ درصد سقوطهای مسستقیم بر روی سطوح سخت جان به در می‌برد. کورنیگ مدعی است که این شیشه حتی از بسیاری آزمونهای شکست مهلک هم سربلند بیرون آمده.
 
کورنینگ سالها یکی از تامین کنندگان قطعات اپل بوده و برای این غول کوپرتینو محافظ گوریلا گلس ویژه آیفون و آیپد را تامین می‌کند. اما به تازگی اپل به دنبال استفاده از محافظ یاقوت کبود روی آیفونها بود. هرچند که پس از اعلام ورشکستگی شرکت GT Advanced همکاری اپل با آنها قطع شده و شانس دیگری پیش روی گوریلا گلس قرار گرفت تا اینکه آیفون ۶ هم با محافظ جادویی کورنینگ عرضه شود.
 
کورنیگ می‌گوید مدتی است عرضه گوریلا گلس ۴ به مشتریان را شروع کرده و این امر شانس استفاده از این محافظ در ابزارهای iOS سال آینده اپل را افزایش می‌دهد. و به همان اندازه محافظ یاقوت کبود را به ایده‌ای غیرقابل اجرا تبدیل می‌نماید.
 
عباس واحدی
 
برگرفته از
Gorilla Glass 4
لینک کوتاه

دیدگاه