برنامه تبلیغاتی تازه گوگل: نصب بیلبورد تعاملی غول‌پیکر در نیویورک

نویسنده:

۱۲:۳۳:۲۶


این بیلبورد توسط Mitsubishi Electric ساخته شده و از نمایشگر AVL-ODT10 شرکت Diamond Vision بهره می‌برد. این بیلبورد، بزرگترین تابلو اعلانات الکترونیکی است که تا کنون در میدان تایمز نصب شده است.
 
این نمایشگر در برادوی نصب می‌شود و ابعاد آن ۱۰۰ در ۲۴ متر اعلام شده است. این تابلو نه تنها بزرگترین بیلبیورد تعاملی (اینتراکتیو) میدان تایمز است، بلکه بزرگترین نمونه در نوع خود است که در آمریکای شمالی مورد استفاده قرار گرفته.
 
رزولوشن این نمایشگر ۱۰۰۴۸ در ۲۳۶۸ پیکسل است.  این میزان بسیار بیشتر از رزولوشنی است که در تلویزیون ‌های UHD معمولی می‌بینیم. البته به گمانم این میزان تراکم پیکسل برای ابزارهایی که هر روز استفاده می‌شوند، چندان ضروری نیست. هرچند که در این اندازه بزرگ، بدون شک چنین رزولوشنی برای نمایشی عالی مورد نیاز است.
 
این بیلبورد از امروز روشن می‌شود و قرار است یک بازی تعاملی برای عموم مردم از فردا روی آن اجرایی گردد. شخصیتهای اصلی این بازی روباتهای اندرویدی هستند که کاربران می‌توانند پس از بازی از طریق سایت آنها را دریافت کرده و روی تی‌شرت یا کارت‌پستال چاپ کنند. 
 
البته هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص هزینه اجرای این طرح تبلیغاتی و یا قیمت چاپ منتشر نشده. تنها می‌دانیم گوگل حقوق کامل پخش این نمایشگر تا پایان ژانویه را در اختیار دارد. همچنین گوگل تصمیم دارد بخشی از زمان پخش این بیلبورد را در اختیار سازمانهای خیریه قرار دهد.
 
گفته می‌شود عرضه نسخه جدید اندروید با نام لالی‌پاپ یکی از دلایل راه اندازی این کمپین تبلیغاتی است.
 
 
عباس واحدی

 
برگرفته از
بیلبورد تعاملی
لینک کوتاه

دیدگاه