نمایش خودروهای هنری B.M.W در آرت بازل ۲۰۱۴

نویسنده:

۱۱:۵۵:۳۰

دو خودروی هنری مجموعه بی.ام.دابلیو «BMW 320» که توسط «روی لیختِنِشتاین» در سال 1977 و « BMW M3» که توسط «مایکل جاگارما» در سال 1989 طراحی و خلق شده‌اند، در نمایشگاه «آرت بازل» در میامی برای بازدید عموم گذاشته خواهند شد.

در سال 1977، روی لیختنشتاین سومین خودرو در مجموعه خودروهای هنری بی.ام.دابلیو را طراحی کرد. این «BMW 320 Group 5»، با رنگ‌های شاد و درخشان، سبک کمیک مانند این هنرمند پاپ را به خوبی نمایش می‌دهد.

در سال 1989، مارک جاگارما نلسون هنرمند استرالیایی، تصویر طبیعت از نمای هوایی را به عنوان تم طراحی خودروی هنری خود برگزید. خودروی «BMW M3 Group A» او پوشیده از طرح‌ها و الگوهای اسطوره‌ای بومی هستند. هر دوی این خودروها تا روز اختتامیه این نمایشگاه، هفتم دسامبر، به نمایش گذاشته می‌شوند.

برای بیش از 40 سال، مجموعه «خودروهای هنری بی.ام.دابلیو» با ترکیب نوآورانه هنر و تکنولوژی ساخت خودرو، علاقه‌مندان به هنر و طراحی را چون هواخواهان تکنولوژی خودرو در سراسر جهان ، جذب خود کرده است.

مجموعه «خودروهای هنری بی.ام.دابلیو» دارای 17 خودرو است که توسط هنرمندان مشهور و به نام خلق شده‌اند؛ هنرمندانی چون فرانک استلا، روی لیختنشتاین، رابرت راشنبرگ، جری هولزر، اولافور الیاسن و جف کونز خودروهایی بی همتا خلق کرده‌اند که در نمایشگاه‌ها و موزه‌های سراسر جهان بارها به نمایش گذاشته شده‌اند.

پریا پورمند
برگرفته از
خودروهای هنری
لینک کوتاه

دیدگاه