ابتکار جدید طراح ژاپنی؛ ساختمان‌هایی که به زحمت بر لبه هم سوارند

نویسنده:

۰۳:۳۰:۲۵

طراح جوان با استعداد ژاپنی «کونیهیکو ماتسوبا» ساختمانی شگفت انگیز طراحی کرده است.  این طراح جوان، که با چالش ساختن یک کلینیک دندانپزشکی، یک گاراژ و طراحی جایی برای زندگی در طبقه دوم آن‌ها رو به رو بوده است، ساختمانی عجیب طراحی کرده که خود آن را "دورترین چیز از مفهوم طراحی ساختمان‌های دو طبقه" توصیف می‌کند.

با اینکه کلینیک دندانپزشکی و گاراژ ظاهری کاملا معمولی دارند و ساختمان‌های مکعب شکل سفیدی هستند، خانه‌ای با حالتی نامتعادل و در زاویه‌ای عجیب در میان آن‌ها قرار گرفته است.
این خانه که بر لبه سقف دو ساختمان دیگر قرار گرفته، راهی بین دو واحد ساختمانی زیرش به وجود می‌آورد و خود توسط یک پلکان سفید-که گویی از یک سفینه فضایی پایین آمده-قابل دسترسی است.

کونیهیکو ماتسوبا در مورد طراحی این ساختمان می‌گوید: "این ساختمان‌ها مانند بلوک‌های ساختمانی هستند که روی هم توده شده‌اند و هر لحظه امکان ریختن آن‌ها وجود دارد. ما این ساختمان را به صورتی طراحی کردیم که یک سر آن به زحمت بر روی لبه گاراژ و سر دیگر بر روی لبه کلینیک دندانپزشکی قرار بگیرد."

نمای نرم و زیبای خارجی این ساختمان در شب با استفاده از لامپ‌های LED که در داخل آن کار شده، روشن می‌شود و جلوه‌ای خاص به این بنای جالب می‌بخشد. 

پریا پورمند

 

برگرفته از
معماری
لینک کوتاه

دیدگاه