معرفی آیپدی بزرگ‌تر در سال ۲۰۱۵

نویسنده:

۰۱:۰۸:۰۹

زمانی که شرکت اپل آیپد ایر 2 و آیپد مینی 3 را در ماه اکتبر معرفی کرد، بیشتر طرفداران این شرکت منتظر بودند تا آیپدی با صفحه‌نمایشی بزرگ‌تر نیز معرفی شود. متأسفانه این اتفاق نیفتاد و شرکت اپل تنها دو مدل آیپد در مراسم ماه اکتبر معرفی کرد که اندازه صفحه‌نمایش آن‌ها همانند اندازه صفحه‌نمایش‌های مدل‌های قبلی بود.

حالا با گذشت کمتر از 2 ماه از این مراسم، شایعاتی مبنی بر معرفی یک آیپد بزرگ‌تر به نام iPad Pro در سال 2015 به گوش می‌رسد.

به گزارش مجله ژاپنی Mac Fan، شرکت اپل در حال ساخت یک آیپد جدید است که این مجله آن را iPad Air Plus می‌نامد. طبق این گزارش، اندازه صفحه‌نمایش این تبلت 12.2 اینچ خواهد بود.
ابعاد بدنه این تبلت 12.0 در 8.7 در 0.28 اینچ است که کمی ضخیم‌تر از آیپد ایر 2 محسوب می‌شود. با این حال این ضخامت در مقایسه با آیپد ایر اصلی و آیپد مینی 3 کمتر است.
طبق این خبر، داخل آیپد پرو یک پردازشگر A9 جدید اپل قرار دارد که احتمالاً مدلی از چیپ A8x  فعلی آیپد ایر 2 را دارد. این مجله ادعا می‌کند که این آیپد از 4 بلندگو، 2 تا در لبه بالا و 2 تا در لبه پایین، بهره می‌برد و بدین ترتیب به هر شکل که گرفته شود، صدای استریو تولید می‌کند.

این مجله اظهار داشته که این آیپد جدید بین ماه‌های آوریل و ژوئن 2015 معرفی خواهد شد. این تاریخ با تاریخی که در خبرهای گذشته آمده بود، مطابقت دارد.
اما در مورد اندازه این تبلت، قبلاً شایعه شده بود که اندازه صفحه‌نمایش تبلت جدید اپل 12.9 اینچ خواهد بود که با اطلاعات خبر این مجله در تناقض است.
با این حال، این اخبار مبتنی بر حدس و گمان است و تا زمانی که منبع موثقی این خبر را تأیید نکند، این اخبار قابل‌اعتماد نیستند.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
iPad Pro
لینک کوتاه

دیدگاه