شیوه بازیابی کلید ریکاوری اکانت اپل، پیش از قفل شدن یا از دست دادن آن

نویسنده:

۰۸:۲۳:۱۵

هنگامی که به هر دلیلی تایید هویت دو مرحله ای اپل قفل شود، تنها راه دستیابی دوباره شما استفاده از کلید ریکاوری است که هنگام نصب سیستم عامل به دستگاه شما اختصاص یافته است. اما بسیار از ما فراموش کرده‌ایم که آن را یادداشت کرده یا در جای مطمئنی نگه داریم. بدون این کلید هم نمی‌توان به اکانت هک یا قفل شده دسترسی داشت.
 
یکی از نویسندگان thenextweb که دچار چنین مشکلی شده، راه حل مناسبی برای پیشگیری از چنین دردسرهایی یافته است. اینکه علاج واقعه پیش از وقوع کرده و یکبار دیگر recovery key اکانت اپل‌تان را بازیابی کنید. سپس در مورد محل مناسب ذخیره‌سازی آن تصمیم مناسبی بگیرید. به خصوص اینکه پس از فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای، در صورتی که موبایل‌تان گم شود، تقریبا هیچ راهی برای اثبات هویت خود به سرورهای اپل ندارید و تنها برگه شناسایی شما همین کلید ریکاوری است. در غیر این صورت اپل ID شما قفل شده و دیگر به هیچ یک از اطلاعات درون آی‌کلود یا برنامه‌های خریداری شده در اپ استور دسترسی نخواهید داشت. 
 

شیوه دریافت نسخه جدیدی از کلید ریکاوری:
۱- به صفحه اپل آی‌دی رفته و در آن لاگین کنید. برای این کار به رمزعبور و اکانت اپل آی‌دی تان نیاز دارید.
۲- بر روی تب Password and Security کلیک کنید.
۳- بر روی عبارت Replace Lost Key کلیک کرده و آنگاه گزینه Next را انتخاب کنید.
۴- حتما این کلید را چاپ کرده و در جای مطمئنی نگه دارید.
 
توجه داشته باشید تنها در صورتی می‌توانید کلید ریکاوری جدید را دریافت کنید که به اکانت اپل خود دسترسی داشته باشید. لذا تا مشکلی برای اکانت‌تان پیش نیامده، سریعتر این کار را انجام داده و کلید را در جای امنی ذخیره کنید. 
 

عباس واحدی
 
 

برگرفته از
Apple ID
لینک کوتاه