آلودگی به این زیبایی دیده بودید؟

نویسنده:

۰۲:۰۱:۴۰

هنر مدرن همه چیز را شامل می‌شود. انسان‌ نسل جدید کارهایی می‌کند که در مخیلات دیگران نمی‌گنجد. با ساده‌ترین و حتی ناممکن‌ترین ابزار، هنرهایی خلق می‌شوند که واقعا جای تحسین دارند. به طور مثال، می‌توان به خلاقیت هنرمندی به نام «آنتوان برایدی نامه» اشاره کرد که با قارچ و کپک، تصاویر زیبا خلق کرده است.

چه کسی تصور می‌کند با کپک هم بتوان آثار هنری خلق کرد! این ایده زمانی به ذهن این هنرمند رسید که تکه نانی به مدت 6 ماه در گوشه‌ای از خانه او افتاده بوده و در این مدت، قارچ‌های فراوانی روی آن رشد و صحنه‌ای جالب ایجاد کرده بودند.

پس از این زمان، او با مواد خوراکی مختلف تصاویر جالبی عکاسی کرده است که می‌توانید در ادامه بخشی از آنها را مشاهده کنید.

 
فروغ بیداری
 

 
برگرفته از
آلودگی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “آلودگی به این زیبایی دیده بودید؟”
  1. دکتر راس میگن اینا هنر نمایی ما انسان ها نیست بلکه کلنی قارچ ها روی محیط کشت های مصنوعی مثل PDA و .. می باشد. البته اسپور های این قارچ ها و بعضا ذرات باکتری در هوا زیاده و در صورت عدم استریل بودن محیط کشت و آلودگی اتاق کشت خیلی راحت روی محیز گسترش می یابند و کلنی مخصوص خود را شکل میدهند.
    با تشکر وحید فرهنگ کارشناس ارشد بیماری شناسی گیاهی

  2. با سلام، اينجانب متخصص قارچ شناسي پزشکي هستم و اين مطلب صحت ندارد . کسي از روي نان اين قارچها را نمي تواند جدا کند. غالب اين عکسها مربوط به پليتهاي کنترل کيفيت هوا مي باشد و تعدادي نيز مربوط به پاساژ مخمرها و آلودگي اوليه محيط کشت. اينجانب بيش از ده ها عکس در اين مورد داشته که مربوط به کارهاي تحقيقاتي در آلودگي هواي بيمارستانها مي باشد. انتشار اين مطلب با اين مضموم باعث گمراهي کاربران نسبت به قارچها ميگردد. متشکرم دکتر پاک شير- دانشکده پزشکي شيراز