تصاویر جدیدی از ساختار ویندوز ۱۰ لو رفت!

نویسنده:

۰۳:۴۹:۱۸

شرکت مایکروسافت در حال آماده‌سازی پیش‌نمایشی از ویندوز ۱۰ با تمرکز بر روی ویژگی‌های این ویندوز برای کاربران خانگی است. با این که شرکت مایکروسافت قصد دارد تا این تغییرات و اصلاحات را طی مراسمی در ماه ژانویه تشریح کند، اما تصاویری از یک ساختار مختص کاربران خانگی ویندوز ۱۰ به بیرون درز کرد. این ساختار لو رفته تغییراتی که مایکروسافت در حال انجام است، نشان می‌دهد.

مهم‌ترین ویژگی جدید ویندوز ۱۰، اضافه کردن کورتنا به ویندوز ۱۰ است. یک ویدئو از این ویژگی اوایل ماه منتشر شد؛ اما تصاویر لو رفته نشان می‌دهد که چگونه کورتنا به عنوان واسط کاربری اصلی جستجو در ویندوز ۱۰ قرار می‌گیرد و به دستورات صوتی و متنی پاسخ می‌دهد. این ویژگی بیشتر شبیه ویندوز گوشی‌های هوشمند است و به دفترچه یادداشت، یادآورها و علاقه‌مندی‌ها دسترسی دارد. این ویژگی کاملاً کاربردی نیست؛ اما این دستیار دیجیتالی ویندوز ۱۰ هنوز در مراحل اولیه قرار دارد. در نتیجه نسخه نهایی احتمالاً تغییرات مهمی خواهد داشت.

همچنین یک اپلیکیشن جدید برای ایکس‌باکس در ویندوز ۱۰ وجود دارد. به نظر می‌رسد این اپلیکیشن به عنوان درگاهی برای کل اکوسیستم ایکس‌باکس از جمله دسترسی به مراحلی که بازیکن دست ‌یافته، فهرست دوستان، گزارش فعالیت‌ها و فروشگاه ایکس‌باکس عمل خواهد کرد. طبق گفته مایکروسافت، این تنها پیش‌نمایشی از این اپلیکیشن است. در نتیجه ممکن است در آینده SmartGlass را نیز در برگیرد. همچنین این ساختار نشان می‌دهد که چگونه مایکروسافت اپلیکیشن‌های مختص ویندوز ۱۰ را طراحی می‌کند. اپلیکیشن ماشین‌حساب نیز در ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی شده است.
پریا اقدامی
 

 
برگرفته از
Windows 10
لینک کوتاه

دیدگاه