عباس کیارستمی نشان افتخار دولت ژاپن را گرفت

نویسنده:

۱۱:۴۱:۴۹عباس کیارستمی نشان افتخار دولت ژاپن را دریافت کرد. به گزارش «ایسنا»، این کارگردان سرشناس سینمای ایران 3 نوامبر مصادف با 12 آبان ماه، نشان افتخار «خورشید تابان‌، انوار زرین به همراه نقش گل» را که به زبان ژاپنی «Kyokujitsu shoujusho» خوانده می‌شود، به پاس خدمات ارزشمند و مساعدت در ایجاد تبادلات فرهنگی و تفاهم متقابل بین ایران و ژاپن‌، ارتقای سطح فیلم در ژاپن و گسترش فرهنگ ژاپن در سراسر دنیا از جمله ایران را از طریق فعالیت‌های هنری، گرفت.

کیارستمی در سال‌های اخیر فیلمی به نام «کپی برابر اصل» در ژاپن‌ ساخت که در جشنواره‌ فیلم کن به نمایش درآمد. این نشان در سفارت ژاپن در ایران به این کارگردان ایرانی اهدا شد و این سفارت اظهار امیدواری کرده است که عباس کیارستمی همچنان به تلاش و مساعدت ارزشمند خود از جمله ایجاد روابط دوستانه متقابل بین ژاپن و ایران ادامه بدهد. نشان افتخار دولت ژاپن دیروز به 49 نفر اتباع خارجی این کشور اهدا شد که در بخش هنری، عباس کیارستمی این نشان را دریافت کرده است.
کوجی هانه‌دا، سفیر ژاپن با اشاره به یادگیری و مطالعه خود درباره هنر ایران از عباس کیارستمی به‌عنوان هنرمند شناخته‌شده و محبوب ایرانی در کشورش نام برد.
کومانو درباره شناختی که از هنرمندان ایرانی دارد، توضیح داد: عباس کیارستمی کارگردان شناخته‌شده ایرانی در کشور ما بسیار محبوب است؛ چون  وی فیلم «مثل یک عاشق» را در ژاپن ساخته است. این کارگردان ایرانی نزد ژاپنی‌ها از محبوبیت خاصی برخوردار است و همه از دیدن آثار او لذت می‌برند.

برگرفته از
عباس کیارستمی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه