پیتر جکسون: «فیلم‌های اَبَرقهرمانی را دوست ندارم»

نویسنده:

۰۵:۴۸:۵۸

پیتر جکسون کارگردان موفق نیوزلندی که برای کارگردانی تریلوژی ارباب حلقه‌ها موفق به دریافت جایزه اسکار شده و خود یکی از پرفروش‌ترین و موفق‌ترین فیلم‌های سینما را در جهان ساخته، می‌گوید که طرفدار فیلم‌های کمیکی نیست.

او در مصاحبه‌ای با «مووی فون»(Moiwfon) می‌گوید: "این صنعت-و پیشرفت همه جانبه تکنولوژی-راه خود را گم کرده است. فیلم‌سازی اشباع از تم‌های اَبَر قهرمانی و داستان‌های عامی پسند شده است." او اضافه می‌کند: "من در تمام عمرم یک کتاب کمیک نخوانده‌ام و این خود یک نقطه ضعف است و برای همین علاقه‌ای به کارگردانی یک فیلم بر اساس یک داستان مصور ندارم."

او می‌گوید حالا که کارگردانی فیلم‌های مجموعه «هابیت» را تمام کرده، به کارگردانی فیلم‌های کوچک و کم خرح نیوزلندی می‌پردازد و از کار بر روی فیلم‌های پر زرق و برق دست می‌کشد. پیتر جکسون 54 ساله با کارگردانی فیلم‌های اقتباس شده از کتاب‌های جی.آر.آر. تالکین به شهرت رسید؛ او در طی 14 سال 6 فیلم را بر اساس این کتاب‌ها ساخته است.

آخرین فیلم پیتر جکسون «هابیت: جنگ پنج سپاه» هفته پیش در سینماها اکران شد و در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفته است. این فیلم با فروش 9.76 میلیون پوند در سینماهای انگلیس در رتبه اول قرار گرفته و از فروش افتتاحیه دو فیلم قبلی(سفر غیر منتظره و ویرانی اسماگ) پیشی گرفته است.

با این حال پیتر جکسون اوایل ماه گذشته اعلام کرد که به دلیل مشکلات قانونی فیلمی دیگر بر اساس کتاب‌های تالکین نخواهد ساخت: "وراث تالکین تمامی حقوق کتاب‌های تالکین را دارا هستند و بدون همکاری آن‌ها، ساخت فیلمی جدید بر اساس دیگر کتاب‌های استاد تالکین ممکن نیست."

وراث تالکین و پسر او «کریستوفر تالکین» ناخشنودی خود را از ساخت فیلم‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت اعلام کرده‌اند و حاضر به همکاری نیستند و این مایه ناامیدی طرفداران تالکین و ارباب حلقه‌ها شده است.

پریا پورمند
 

برگرفته از
پیتر جکسون
لینک کوتاه

دیدگاه