«شگفت‌ریش»

نویسنده:

۰۹:۴۷:۰۱

«آیزایا وِب» که با لقب «شگفت‌ریش» در اینترنت شناخته می‌شود، ریشش را بلند کرده و با آن مجسمه می‌سازد و حالا خلاقیت او در سراسر وب طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

آیزایا وب 36 ساله از اهالی سان فرانسیسکو است و در طی 6 سال گذشته صورت خود را نتراشیده و ریش خود را در دو سال گذشته بلند کرده است تا با آن سازه‌های خلاقانه بسازد.

او هر دوشنبه در اکانت‌های شخصیش در اینستاگرام و تاملر عکسی جدید-از یک ریش اختاپوسی گرفته تا یک ریش درخت کریسمسی-می‌گذارد و آن را با هشتگ «#Monbeardday» علامت گذاری می‌کند. هر استایل ریش او تم خاصی دارد؛ او در روز شکرگذاری، ریش خود را به شکل قیفی انباشته شده از سبزیجات تازه درو شده درست کرد و در ایام کریسمس هم ریشش را به شکل یک آدم برفی و یک درخت کریسمس درآورده است. در میان تم‌های اجرا شده توسط او می‌توان یک پاپیون بزرگ، یک اختاپوس سر و ته، یک شب‌پره، یک کاسه سوپ نودل و یک طرح جالب از بتمن با عنوان «The Bane of My Beardxistence» را دید.

ایده طراحی‌های ریش آیزایا وب بیشتر از طرف طرفدارانش به او پیشنهاد می‌شود که معمولا ایده‌هایی کاملا عجیب و غریب هستند و آیزایا آن‌ها را با کمک همسرش و ریش بلندش، تبدیل به واقعیت می‌کند و مدل‌های غریبی با ریشش می‌سازد. او حتا ویدیو‌های راهنما هم در مورد چگونگی انجام کارش منتشر کرده است.
او می‌گوید که ایده بلند کردن ریشش را از یکی از اجدادش گرفته است: "جِی گولد یکی از اجداد من است که یک سرمایه دار خط آهن بود و ریش فوق العاده‌ای داشت؛ ما حتی از بسیاری جهات شبیه هم هستیم."
 
پریا پورمند
برگرفته از
ریش
لینک کوتاه

دیدگاه