قلم جدید اپل، نوشتن روی تمام سطوح را دیجیتالی می‌کند

نویسنده:

۰۴:۲۳:۱۹

اخیراً شرکت اپل یک کانسپت قلم را در سازمان ثبت اختراع آمریکا به ثبت رسانده است. فکر می‌کنید چه چیزی باعث جذابیت این کانسپت است؟ این قلم تمام نوشته‌های شما را به داده‌های دیجیتالی تبدیل می‌کند؛ فرقی ندارد که بر روی چه سطحی بنویسید.
این قلم چند نوک مختلف دارد که به کاربر اجازه می‌دهد روی تخته وایت‌برد، کاغذ، صفحه‌‌های لمسی و غیره بنویسد. سرعت‌سنج و حسگرهای حرکت سه‌بعدی داخل این قلم، حرکت قلم را ردیابی می‌کنند. بدین طریق بدون توجه به سطحی که روی آن می‌نویسید، نوشته‌های شما را ثبت می‌کنند. سرعت‌سنج این قلم به شما می‌گوید که چه زمانی از قلم استفاده می‌کنید و چه زمانی آن را کنار گذاشته‌اید. این در حالی است که حسگرهای حرکتی سه‌بعدی به هنگام حرکت قلم در هوا و برقراری تماس با یک سطح صاف، آن را ردیابی می‌کند. این سطح صاف می‌تواند یک تکه کاغذ باشد یا یک تخته وایت‌برد.

این قلم داده‌ها را در صورت نیاز یا به هنگام درخواست شما، بلافاصله به آیفون یا آیپد شما ارسال می‌کند تا عمر باتری طولانی شود. بدین طریق متخصصین حوزه کسب‌وکار به راحتی می‌توانند در حین یک سخنرانی از این قلم بر روی تخته وایت‌برد استفاده کرده و بعد داده‌ها را به عنوان یک فایل PDF روی آیپد یا آیفون خود ذخیره نموده و پس از اتمام سخنرانی یا کلاس درس، یک کپی از فایل را به افراد موردنظر خود ارسال نمایند. نوک این قلم می‌تواند گرافیت، جوهر، لمسی یا مواد دیگری که برای نوشتن به کار می‌رود، باشد.

اگرچه قلم‌های هوشمند دیگری مانند Livescribe 3 نیز چنین قابلیت‌هایی را ارائه می‌دهند؛ اما این قلم‌ها از یک یا دو نوع ماده بهره می‌برند و بر روی تمام سطح‌هایی که ممکن است در دفتر کار یا کلاس درس با آن‌ها مواجه شوید، کار نمی‌کنند. البته به خاطر داشته باشید که این قلم تنها در حد یک اختراع ثبت‌شده است. در نتیجه ممکن است شرکت اپل هرگز این قلم را تولید نکند. با این حال، با توجه به شایعات منتشر شده در مورد یک آیپد 12 یا 13 اینچی، امکان دارد که شرکت اپل در نهایت به این نتیجه برسد که باید قلم خاص خود را داشته باشد.

پریا اقدامی
 
برگرفته از
قلم جدید اپل
لینک کوتاه

دیدگاه