فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها» با بازی بیتلز!

نویسنده:

۰۱:۰۹:۲۰

فیلم‌های هابیت پیش زمینه‌ای برای فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها» ساخته پیتر جکسون هستند. این سه گانه که جوایز متعدد اسکار را نصیب خود کردند، بیش از یک دهه پیش ساخته شدند.
اما ممکن بود ما مجموعه فیلم بسیار متفاوتی از ارباب حلقه‌های امروزی را بازی گروه بیتلز را ببینیم!

پیتر جکسون در مصاحبه‌ای که با سایت «ددلاین» داشت عنوان می‌کند که گروه بیتلز در دهه 1960 قصد ساخت فیلم «ارباب حلقه‌ها» را به کارگردانی استنلی کوبریک داشته‌اند: "من با پل مک‌کارتنی هم در این مورد صحبت کردم و او تأیید کرد. من شایعاتی شنیده بودم که قرار بود این فیلم بعدی آن ها بعد از «Help» باشد."

پیتر جکسون در مورد نقش‌هایی هم که این 4 خواننده برای خود در نظر گرفته بودند توضیح می‌دهد؛ جان لنون تصمیم داشته نقش «گالوم» را بازی کند.(این نقش توسط اندی سرکیس در هر دو سه‌گانه ایفا شده است.) پل مک کارتنی نقش «فرودو بگینز» و رینگو استار نقش دوست او «سم وایز گمجی» را در نظر داشته‌اند.(این نقش‌ها در فیلم ارباب حلقه‌ها به ترتیب توسط الیجا وود و شان آستین ایفا شدند.) و در آخر هم، جورج هریسون بازی نقش گندالف خاکستری را در سر داشته است.(سِر یان مک کلن بازی نقش گندالف را بر عهده داشت.)
اما چرا این فیلم هرگز ساخته نشد؟ به گفته پیتر جکسون، استنلی کوبریک پیشنهاد گروه بیتلز را رد کرده است. اما دلیل اصلی، عدم موافقت جی.آر.آر. تالکین نویسنده مجموعه کتاب‌های «ارباب حلقه‌ها» بوده که گفته است علاقه‌ای به دیدن چنین فیلمی با بازی بیتلز و کارگردانی کوبریک ندارد.

جکسون توضیح می‌دهد: "ساخت چنین فیلمی از ایده‌های جان لنون بود و جی.آر.آر تالکین هم در آن زمان حقوق ساخت فیلم را در دست داشت؛ تالکین اصلا از این ایده خوشش نیامده بود و آن را در نطفه خفه کرد."

پریا پورمند

 

برگرفته از
ارباب حلقه‌ها
لینک کوتاه

دیدگاه