حراج جت‌های شخصی «الویس پریسلی» سلطان راک اند رول

نویسنده:

۱۱:۲۹:۴۰

برای اولین بار، علاقمندان به صنایع هوایی و الویس پریسلی سلطان راک اند رول، می‌توانند شانس خود را برای خرید و داشتن این دو هواپیمای مجلل که در 30 سال گذشته در «گریس‌لند» به نمایش گذاشته و توسط خود سلطان راک اند رول طراحی شده‌اند، در حراجی بی‌سابقه امتحان کنند.

الویس پریسلی جت «Convair 880» را در آوریل 1975 از دلتا ایرلاینز به مبلغ 250000 دلار خریداری و نوسازی کرد. او این جت را که پس از نوسازی قیمتی معادل 600000 دلار پیدا کرده بود، به افتخار تنها دخترش «لیزا ماری» نامید. این جت، هواپیمایی درخور سلطان راک اند رول بود و شامل استراحتگاهی مجلل، اتاق خوابی با تختخواب سفارش‌ساز دونفره، حمامی اختصاصی با سرویس‌های طلا، سیستم ویدیوی متصل به 4 تلویزیون و یک سیستم استریو با 50 بلندگو و یک اتاق کنفرانس می‌شد.

تم رنگی این هواپیما نیز شخصاً توسط الویس پریسلی انتخاب شده است. جت «لیزا ماری» کاملا نشان دهنده شیوه زندگی تجملاتی الویس است و او از این هواپیما، برای مسافرت‌های شخصی و اختصاصی‌اش استفاده می‌کرد؛ با این حال این هواپیمای مجلل، آخرین پروازش را زمانی انجام داد که پریسیلا پریسلی و جورج همیلتون دوست نزدیک الویس، برای مراسم به خاک سپاری سلطان راک اند رول از کالیفرنیا به ممفیس رفتند. این هواپیما در سال 1984 در بنای یادبود(و عمارت سابق) الویس «گرِیس لند» قرار گرفت و طراحی داخلی آن همان‌گونه که الویس آن را طراحی کرده، دست نخورده باقی مانده است.

جت «سگ شکاری 2» یک «Lockheed JetStar» است که الویس آن را در سال 1975 زمانی که منتظر پایان نوسازی «لیزا ماری» بود، به قیمت 900000 دلار خرید. این دو جت شخصی، از مهم‌ترین بخش‌های تاریخ زندگی الویس محسوب می‌شوند و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند.

 

برگرفته از
حراج جت‌
لینک کوتاه

دیدگاه