نوه پیکاسو و انتقام از پدربزرگش

نویسنده:

۱۱:۰۸:۴۵

مارینا پیکاسو، نوه پیکاسو نقاش مشهور اسپانیایی است و می‌گوید که پدربزرگش در تمام دوران زندگیش او را نادیده گرفته و اجازه داده تا در فقر بزرگ شود.

مارینا پیکاسو، 64 ساله اعلام کرد که 7 اثر از آثار پیکاسو که متعلق به مجموعه شخصی‌اش هستند و تخمین زده می شود که 200 میلیون پوند قیمت دارند را خواهد فروخت. او همچنین قصد فروش ویلای مشهور پیکاسو در نزدیکی شهر کن فرانسه «لا کالیفُرنی» را دارد.

اما دلیل او برای این کار چست؟ او سال گذشته در پی فروش دو اثر دیگر از پیکاسو گفت:"او از کودکان متنفر بود و اجازه داد تا من در فقر بزرگ شوم. اما حالا برای یک بار هم که شده، من و پدربزرگم با هم رابطه برقرار کردیم. با این که او دیگر در میان ما نیست، فروش آثارش باعث می‌شود تا او در کار من سهیم باشد."

مارینا پیکاسو پایه گذار «بنیاد مارینا پیکاسو» برای حمایت از کودکان فقیر و بی سرپرست، مخصوصا در ویتنام است. او با فروش مجموعه شخصی‌اش از آثار پیکاسو-که گفته می شود در حدود 400 تابلوی نقاشی و 7000 طراحی را در بر می‌گیرد-در آمد حاصل را برای کمک به این بنیاد صرف می‌کند. او دختر پائولو اولین فرزند پیکاسو و حاصل ازدواج کوتاهش با «اولگا کوکلووا» بالرین روس است. پیکاسو 4 فرزند داشت و در زمان مرگش از خود وصیت نامه‌ای بر جای نگذاشت؛ دادگاهی در سال 1974 دستور تقسیم مساوی تمامی اموال و آثارش را بین فرزندانش داد.

در بین 7 اثری که مارینا پیکاسو برای حراج گذاشته است پرتره‌ای از مادر مارینا، اولگا به ارزش 40 ملیون دلار دیده می‌شود. مارینا پیکاسو ویلای پیکاسو را در سال‌های اخیر نیز به موزه تبدیل کرده و تابستان گذشته قسمتی از مجموعه خصوصی‌اش از آثار پیکاسو را در آن به نمایش گذاشت.

 

برگرفته از
نوه پیکاسو
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “نوه پیکاسو و انتقام از پدربزرگش”