تابلوی ربوده شده توسط اعضای یک گروه موسیقی کشف شد

نویسنده:

۱۱:۳۱:۵۱

حوالی صبح روز چهارشنبه، چهار عضو گروه پانک-راک آمریکایی «Stereo Fire Empire» که در شهر نیواورلئان در حال لذت بردن از شبی آرام بوده و تصمیم می‌گیرند قبل از به خانه رفتن گردشی در خیابان داشته باشند؛ آن‌ها گرم صحبت شده و در مورد دزدی که صبح آن روز رخ داده صحبت می‌کرده‌اند: شخصی به نمایشگاه «جرج رودریگ» هنرمند آمریکایی وارد شده و به سادگی یک تابلو را برداشته و با خود برده است.

«الیوت نیوکِرک» نوازنده بیس این گروه به روزنامه «نیواورلئانز» می‌گوید: "هنوز پنج دقیقه نگذشته بود که ما از خیابان رویال گذشتیم و دو تابلوی نقاشی را دیدیم که به دیوار تکیه داده شده بودند. ما همه با دهانی باز و متعجب با تحیر فریاد زدیم: خدای من، این همان تابلوی دزدیده شده سگ آبی رنگ است!"
اعضای گروه به سرعت این تابلو را به نزدیک‌ترین پاسگاه پلیس تحویل داده و جستجو برای یافتن آن را خاتمه دادند. مجرم هنوز دستگیر نشده است.

تابلوی دزدیده شده مورد نظر که «وِندی و من»(1997) نام دارد، جرج رودریگ هنرمند فقید آمریکایی را در حالی نشان می‌دهد که خود را به صورت یک سگ آبی رنگ کت شلوار پوش، در کنار همسرش وندی که لباس عروس بر تن دارد، به تصویر کشیده است.
ژاک رودریگ، پسر این هنرمند و یکی از مسئولین برگزاری این نمایشگاه می‌گوید: " ما از این که این تابلو به سلامت و بدون هر گونه آسیبی پیدا شده، سپاسگذاریم. پدرم این تابلو را به مناسبت ازدواجش با وندی تصویر کرد و به همین دلیل این تابلو برای خانواده ما اهمیت زیادی دارد."

جرج رودریگ (1944 – 2013) هنرمند معاصر آمریکایی از ایالت لوییزیانای آمریکا بود و نقاشی را از کشیدن مناظر لوییزیانا شروع کرد. در اواسط دهه 90 میلادی، مجموعه نقاشی های «سگ آبی رنگ» او که بر اساس یک افسانه محلی به نام «لوپ-گارو» کشیده شدند، او را به شهرت جهانی رساندند.

 

برگرفته از
Wendy and Me 1997
لینک کوتاه

دیدگاه