بازی‌های دهه ۶۰ را آنلاین بازی کنید

نویسنده:

۰۵:۵۶:۱۶

Prince of Persia، Oregon Trail و Where in the World Is Carmen Sandiego را می‌توانید مجدداً بازی کنید؛ اما این بار روی وب. Internet Archive که تأمین‌کننده دسترسی افراد سراسر جهان به هر نوع اطلاعات و از طریق پورتال‌هایی مانند Wayback Machine است، یک عضو جدید به مجموعه نرم‌افزاری خود اضافه کرده است؛ نزدیک به 2400 بازی ویدئویی تحت داس که به صورت رایگان و از طریق بیشتر مرورگرها قابل‌دسترسی است.

سرپرست Internet Archive، Jason Scott در وبلاگ خود این‌گونه نوشت:
«باز می‌گردیم به انقلاب تغییرات در قلب خانه، جایی که شومینه و بعد تلویزیون از طریق کنسول‌های بازی به مراکز سرگرمی بازی‌های ویدئویی تبدیل شدند. با توجه به این که Internet Arcade در میان بیش از 5 میلیون نفر گسترش یافته، این مجموعه جدید احتمالاً طرفداران خاص خود را خواهد داشت. خوش آمدید».

وی افزود: «بعضی از بازی‌ها همچنان از بین خواهند رفت و بسیاری نیز به دلیل بازی در مرورگر عجیب به نظر خواهند رسید. مطمئناً شما نمی‌توانید بازی را برای بعد ذخیره کنید و این نیز باعث ایجاد محدودیت می‌شود». با این حال وی از کاربران دعوت می‌کند تا واسط کاربری Internet Archive نسخه بتا 2 را به کار ببرند و نظر خود را اعلام کنند تا وی بتواند آپدیت‌های بعدی و تغییرات جدید را بهتر اعمال کند.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت Archive.org و تایپ نام بازی موردنظر، به صورت آنلاین و رایگان بازی کنید.
 

برگرفته از
تاریخ
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “بازی‌های دهه ۶۰ را آنلاین بازی کنید”