اپلیکیشنی برای کمک به افرادی که چشمانی ضعیف دارند

نویسنده:

۰۶:۳۷:۱۲

شرکت دانمارکی Robocat یک اپلیکیشن کاملاً جدید برای افرادی که چشمشان ضعیف است، ارائه کرده است.

این اپلیکیشن کدباز iOS، Be My Eyes نام دارد و برای یک شرکت غیردولتی با همین نام ساخته شده است. کانسپت این اپلیکیشن کاملاً ساده است؛ افرادی که چشمشان ضعیف است، از دوربین گوشی استفاده می‌کنند تا ویدئویی به صورت زنده تهیه نمایند. این ویدئو از هر آنچه که آن‌ها نیاز دارند تشخیص بدهند یا بخوانند، تهیه می‌شود. سپس یک داوطلب که دید عادی دارد، از آن سوی خط آنچه که این افراد لازم دارند، به آن‌ها می‌گوید.

مؤسس شرکت Robocat، Willi Wu در این باره گفت: «ما این اپلیکیشن را به صورت محلی در دانمارک و به مدت چند ماه ارائه کردیم. حالا حدود 700 داوطلب کمک داریم. شرکت اپل نیز در حال کار بر روی قرار دادن این اپلیکیشن در App Store است. این امر باعث ترویج این اپلیکیشن می‌شود و داوطلبان بیشتری به کمک خواهند پرداخت. ما تنها به دنبال داوطلبان کمک نیستیم؛ بلکه به دنبال افرادی که بینایی ندارند نیز هستیم تا به هنگام نیاز به آن‌ها کمک شود. در نتیجه در حال حاضر می‌خواهیم این اپلیکیشن به گوش نابینایان برسد تا به آن‌ها کمک شود».

در حال حاضر این ایده تنها بر روی iOS است. Wu اشاره می‌کند که این اپلیکیشن یک ابداع غیردولتی است. وی می‌گوید سیستم امتیازدهی و بازخورد این اپلیکیشن به رتبه‌بندی داوطلبان کمک، کمک می‌کند.

همان‌طور که قبلاً گفتیم ایده این اپلیکیشن بسیار ساده است. تا زمانی که تعداد داوطلبان افزایش یابد و در اختیار افراد نابینایی که به عنوان مثال زبان‌های مختلفی دارند، قرار گیرد، احتمالاً بسیار مفید واقع می‌شود.


برگرفته از
Be My Eyes
لینک کوتاه