۵ مزیت تخم‌مرغ که نمی‌دانستید

نویسنده:

۰۵:۵۵:۵۷


1. تخم‌مرغ برای چشم‌ها خوب است. خوردن یک تخم‌مرغ در روز، مواد غذایی مهمی مانند لوتئین (لوتئین به عنوان یک آنتی‌اکسیدان، رادیکال‌های آزادی را که دائماً در بدن شما به سلول‌ها آسیب می‌رسانند، خنثی می‌کند) و زاگزانتین است که جزو کارتنوئیدها هستند. کارتنوئیدها دسته‌ای از رنگدانه‌ها هستند که در جذب نور در گیاهان نقش بسیار مهمی دارند. هر دو ماده غذایی علاوه بر تخم‌مرغ از طریق منابع دیگری نیز وارد بدن می‌شوند. تحقیقات نشان داده‌اند افرادی که هر روز تخم‌مرغ می‌خورند، کمتر به آب‌مروارید مبتلا می‌شوند.

2. تخم‌مرغ کلسترول زیادی دارد؛ اما کلسترول خون را افزایش نمی‌دهند. اگرچه یک تخم‌مرغ 212 میلی‌گرم کلسترول دارد؛ اما حائز اهمیت است که بدانید کلسترول موجود در مواد غذایی الزاماً کلسترول خون را افزایش نمی‌دهند.

3. میزان کلسترول خوب (HDL) تخم‌مرغ بالا است. افرادی که میزان زیادی HDL دارند، معمولاً کمتر به بیماری‌های قلبی، سکته یا بیماری‌های دیگر دچار می‌شوند.

4. هر یک تخم‌مرغ، 6 گرم پروتئین باکیفیت و 9 اسید آمینه حیاتی را دارد.

5. تخم‌مرغ منبعی غنی از کولین است. هر زرده تخم‌مرغ حدود 300 میکروگرم کولین دارد. کولین یک ماده غذایی مهم است که به تنظیم مغز، سیستم عصبی و سیستم قلب کمک می‌کند.
 

برگرفته از
تخم‌مرغ
لینک کوتاه

دیدگاه