رکورد شکنی «تک تیرانداز آمریکایی»

نویسنده:

۱۲:۴۶:۰۵

فیلم تک تیرانداز آمریکایی به کارگردانی کلینت ایستوود با فروش افتتاحیه تاریخی 105.3 میلیون دلار در گیشه‌های سینمای آمریکا رکورد جدیدی بر جای گذاشت و شانس خود را برای موفقیت در مراسم اسکار امسال افزایش داد.

این فیلم رکورد فروش را برای اکران در ماه ژانویه و به عنوان یک فیلم با درجه «آر» شکسته است و موفقیت این فیلم که موضوعی با تم جنگ و اتفاقات روز دنیا دارد، همگان را شگفت زده است.
«تک تیرانداز آمریکایی» که کلینت ایستوود بازیگر کهنه‌کار هالیوودی آن را کارگردانی کرده و بردلی کوپر، سیِنا میلر و لوک گرایمز در آن بازی می‌کنند، داستان واقعی یک افسر نیروی دریایی ارتش آمریکا به نام «کریس کایل» در جنگ عراق است که استعداد و مهارتش در تیزاندازی و نجات جان هم‌قطارانش، او را به یک افسانه تبدیل می‌کند.

به نظر می‌رسد که موفقیت این فیلم با نامزدی در 6 رشته جوایز اسکار-از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد برای بردلی کوپر- به فروش این فیلم کمک زیادی کرده و این فیلم جای خود را در دل تماشاچیان آمریکایی باز کرده است.

«تک تیرانداز آمریکایی» که با بودجه 60 میلیون دلاری ساخته شده، انتظار می‌رفت که در فروش افتتاحیه آخر هفته خود فروشی معادل 45 تا 50 میلیون دلار داشته باشد اما فروش بالای این فیلم در گیشه‌ها، مایه تحیر مدیران استودیو وارنر، پخش کننده این فیلم نیز شده‌است. دن فلمن مدیر پخش خانگی شرکت وارنر می‌گوید: "این فیلم به یک پدیده فرهنگی و طوفانی در اکران فیلم‌ها در ماه ژانویه بدل شده است. اگر قبل از اکران «تک تیرانداز آمریکایی» کسی به من می‌گفت که این فیلم چنین فروش خواهد کرد، من حتما فکر می‌کردم که او چیزی مصرف کرده است!"
 

 
برگرفته از
American Sniper
لینک کوتاه

دیدگاه