استفاده از عکس سلفی در کارت‌های شناسایی

نویسنده:

۰۷:۱۳:۵۹

طی سال ۲۰۱۵ شهروندان ایرلندی می‌توانند در کارت‌های شناسایی خود از عکس سلفی بهره ببرند. شهروندان ایرلندی با استفاده از این کارت‌ها در فرودگاه می‌توانند بدون نیاز به یک پاسپورت کامل و واقعی در سراسر اروپا سفر کنند. برای دریافت این کارت، یک اپلیکیشن رسمی تولید خواهد شد که از طریق آن، اطلاعات شخصی اضافه شده و عکس مهم سلفی نیز گرفته خواهد شد.

درست شنیدید، عکس سلفی از طریق یک اپلیکیشن قانونی و دولتی برای عکس گرفتن، ثبت خواهد شد. در نتیجه شما نمی‌توانید از عکس سلفی که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید یا سلفی که از ابزارهای ویرایش مختلف استفاده کرده‌اید تا خود را زیباتر کنید، برای این کارت شناسایی بهره ببرید. در این اپلیکیشن از یک فناوری شناسایی چهره پیشرفته استفاده خواهد شد تا تصاویر نامناسب که از ماسک‌های مختلف یا حیوانات استفاده شده، حذف کند. پس از دریافت این کارت، می‌توانید تا ۵ سال از آن استفاده کنید و هر روز عکس سلفی خود را تغییر دهید.

از آنجا که نمی‌توان از این کارت در سفرهای خارج از کشورهای اتحادیه اروپا استفاده کرد، کاربری‌های دیگری خواهد داشت. به عنوان مثال، زمانی که کاربری پاسپورت خود را گم می‌کند یا به هنگام تعویض پاسپورت، می‌تواند از این کارت استفاده کند. از آنجا که سایز این کارت در ابعاد یک کارت اعتباری عادی است، بسیار کاربردی است. در حال حاضر چند کشور اروپایی به مسافران اجازه می‌دهند تا با استفاده از یک کارت شناسایی بین‌المللی به این کشورها وارد و خارج شوند.

در حال حاضر قرار است این کارت پاسپورتی تنها در ایرلند و در ماه جولای سال ۲۰۱۵ ارائه شود. هزینه این کارت ۳۵ یورو یا حدود ۴۰ دلار است. هنوز مشخص نشده که این کارت به صورت آزمایشی در ایرلند ارائه شده تا بعداً در سراسر بریتانیا و در خارج از اروپا به کار گرفته شود یا خیر.
 

برگرفته از
سلفی
لینک کوتاه

دیدگاه