چوب زدن زاغ سیاه مردم در کشورهای دیگر: مکزیک

نویسنده:

۱۰:۴۴:۴۰

مکزیک، کشوری در آمریکای شمالی است و پایتخت آن مکزیکوسیتی، پرجمعیت‌ترین شهر دنیا است. مردم مکزیک به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. به همین دلیل می‌توان گفت بزرگ‌ترین کشور اسپانیایی‌زبان جهان است. جالب است بدانید، مکزیک مهد یکی از مهم‌ترین تمدن‌های باستان، آزتک، بوده‌است.

مکزیک، کشوری کوهستانی و مرتفع است. ارتفاع کمی هم دارد و به همین دلیل، دما نسبت به عرض جغرافیایی و ارتفاع زمین، متغیر است. شمال این کشور خشک و غیر قابل کشت و جنوب درست برعکس، مرطوب و گرم است. آب و هوای آن در نواحی مرتفع معتدل کوهستانی و در سایر نواحی گرم و مرطوب و یا خشک است.
مکزیک، توسط یک نظام جمهوری و دولتی دموکرات اداره می‌شود. واحد پول این کشور پزو است. مکزیک ۱۱ اُمین اقتصاد بزرگ دنیا به شمار می‌رود و ذخایر بزرگ گاز طبیعی و نفت دارد. اما با این حال با مشکلات اقتصادی روبه‌روست.

فرهنگ مکزیک بازتابی از تاریخ این کشور است و از عناصر مهم فرهنگی آن می‌توان به رقص ماریاچی که رقصی سنتی است، اشاره کرد.
در تصاویر زیر کارگرانی را می‌بینید که در کارخانه‌ای در بیرون شهر Tixtla در حال ساخت آجر هستند. دستمزد این کارگران، ۱۵ پزو مکزیک برای یکصد آجر است. ساعت کار روزانه آنها دست‌کم ۵ ساعت است. همه این عکس‌ها در ۲۶ ژانویه سال جاری میلادی برداشته شده‌اند و مشقات کار کارگران این کشور را نشان می‌دهند.

آنها از داخل چاله‌ها گل و خاک رس بیرون می‌آورند و در قالب‌های موجود، آجرها را شکل می‌دهند. آجرها در آفتاب چیده می‌شوند تا پخته و سپس جمع‌آوری شوند.
همه زندگی این کارگرها در گل و خاک سپری می‌شوند و برای این همه زحمت، پایین‌ترین دستمزد را دریافت می‌کنند. 
برگرفته از
مهد تمدن‌های باستان
لینک کوتاه

دیدگاه