چاپ دنباله کتاب «کشتن مرغ مقلد»

نویسنده:

۰۷:۵۲:۱۵


به گفته انتشارات هارپر کالینز ناشر این نویسنده، کتاب جدید که «نگهبانی بگذار»(Go Set a Watchman) نام دارد، در سال‌های دهه 1950 نوشته شده و بسیاری از شخصیت‌های «کشتن مرغ مقلد» در آن دیده می‌شوند. به گفته این انتشارات، این کتاب سال گذشته دوباره کشف شد و در چهاردهم جولای منتشر می‌شود.

هارپر لی برای نوشتن کتاب «کشتن مرغ مقلد»-که داستانی سوزاننده در مورد تبعیض نژادی در دوران رکود اقتصادی بزرگ آمریکاست و در جولای سال 1960 منتشر شد-  جایزه پولیتزر را دریافت کرد.
این رمان دهه‌هاست که در کلاس‌های درس آمریکا تدریس می‌شود و تا به حال به بیش از 40 زبان ترجمه شده است. همچنین فیلمی با بازی گرگوری پک بر اساس آن ساخته شد که جایزه اسکار نیز دریافت کرد.

کتاب «نگهبانی بگذار» زودتر از کتاب «کشتن مرغ مقلد» نوشته شده، اما پس از اینکه ویراستار هارپر لی از او می‌خواهد که این کتاب را کنار بگذارد و کتابی دیگر از زاویه دید شخصیت «اسکات» جوان، 20 سال جلوتر بنویسد، این کتاب گم شد.

هارپر لی 88 ساله که در آلاباما زندگی می‌کند، می‌گوید که از پیدا شدن دوباره این کتاب و چاپ آن بعد گذشت این ‌همه سال شگفت زده و خوشحال است: "در میانه دهه 50، من داستانی به اسم «نگهبانی بگذار» نوشتم که در مورد زنی به نام اسکات بود و به نظر خودم کار خوبی از آب درآمده بود. اما ویراستار من مجذوب فلش بک‌های دوران کودکی اسکات شد و از من خواست تا کتابی دیگر بنویسم. من هم نویسنده‌ای تازه کار بودم و کاری که به من گفته شد را انجام دادم. از این که این کتاب بعد از گذشت این همه سال چاپ می‌شود، بسیار خوشحالم."
 

برگرفته از
کشتن مرغ مقلد
لینک کوتاه

دیدگاه