استارباکس سرویس ارسال سفارش موبایلی را گسترش می‌‌دهد

نویسنده:

۰۹:۰۸:۱۸

در ماه دسامبر 2014، سرویس سفارش و پرداخت موبایلی در پورت لند راه اندازی شد و در حال حاضر این سرویس به بیش از 600 فروشگاه در شمال غربی گسترش می یابد و احتمالا این فرایند چند ماه زمان می برد. این سرویس قرار است در سال 2015 به صورت ملی اجرا شود.

در حال حاضر مشتریان استارباکس در ایالات متحده، به طور متوسط 7 میلیون تراکنش موبایلی درون فروشگاهی را در هر هفته اجرا می کنند و این نشان دهنده 16 درصد از مجموع حجم تراکنش های این شرکت می باشد. این شرکت در فصل گذشته، در حدود 535 میلیون دلار آمریکا تراکنش را به صورت پرداخت موبایلی پردازش کرد و شاهد افزایش رشد سالانه 41 درصد می باشد و در مقایسه با همین فصل در سال گذشته، 139 درصد افزایش تراکنش داشته است. شتاب این رشد رو به کاهش است. احتمالا دلیل این امر نیز، سازگار شدن بسیاری از مردم با این اپلیکیشن می باشد.

علاوه بر این، رشد 23 درصدی اعضای برنامه وفاداری مشتریان اختصاصی استارباکس  My Starbucks Rewards در فصل گذشته نیز قابل توجه بوده است. در این برنامه فرد، با عضویت در برنامه وفاداری مشتریان استارباکس MSR، در ازای هر پرداخت موبایلی یا کارتی، امتیازهایی به عنوان تخفیف ذخیره می کند.

منابع خبری گفته اند که از هر هفت آمریکایی، یک نفر، یک کارت هدیه استارباکس برای روزهای تعطیلات دریافت کرده است و 1.6 میلیارد دلار آمریکا به کارت های هدیه آن ها در آمریکای شمالی واریز شده و این رقم شامل 17 درصد، افزایش سالانه بوده است.

برگرفته از
Strarbucks
لینک کوتاه

دیدگاه