یان مک‌کلن در نقش شرلوک هلمز!

نویسنده:

۱۲:۲۴:۲۴

سِر یان مک کلن، بازیگر 75 ساله انگلیسی در نقش شلوک هلمزی کهنسال که خود را از کارآگاهی و دنیای جرم و جنایت بازنشست کرده است، بازی می‌کند. فیلم جدید «آقای هولمز»(Mr Holmes) نام دارد.

این فیلم بر اساس رمانی از «میچ کالینز» که «حقه کوچک ذهن» نام دارد، ساخته شده است؛ داستان کتاب، شرلوک هلمز 93 را به تصویر می‌کشد که بازنشست شده و همراه خدمتکارش و پسر او، به خانه رعیتی خانوادگیش بازگشته است؛ اما دوباره با پرونده‌ای که باعث دوری او از دنیای جرم و جنایت شده رو به رو می‌شود. داستان فیلم در سال 1947 اتفاق می افتد و هلمز در آن، سعی می‌کند که بر ترس‌هایش از کهنسالی و تحلیل رفتن قدرت ذهنیش غلبه کند و پرونده‌ای که بیش از 50 سال ذهن او را درگیر کرده، حل کند.

یان مک کلن ویدیوی کوتاهی از این فیلم را بر روی اکانت شخصی‌اش پست کرد که او را در نقش هلمز به همراه پسر خدمتکارش راجر نشان می‌دهد. این نقش توسط میلو پارکر ایفا شده است. نقش خدمتکار شرلوک هولمز را لارا لینی ایفا می‌کند و از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به هتی موراهان، پتریک کندی، هیرویوکی سانادا، راجر الم، کالین استارکی و فیلیپ دیویس اشاره کرد.
فیلم «آقای هلمز» برای اولین بار در جشنواره فیلم برلین به نمایش درمی‌آید و در سال جاری اکران خواهد شد.

شخصیت داستانی شرلوک هلمز نخستین بار در سال ۱۸۸۷ میلادی توسط نویسنده و پزشک اسکاتلندی سر آرتور کانن دویل ساخته و پرداخته شد و در کتاب‌ها مطرح شد.
 

برگرفته از
یان مک‌کلن
لینک کوتاه

دیدگاه