تصاویر‌تان را بهتر برش بزنید

نویسنده:

۱۱:۵۰:۱۱

گاهی اوقات خارج کردن اشیای مزاحم و غیرمرتبط از قاب ممکن نیست. خوشبختانه می توانید هر زمان که بخواهید بوسیله PhotoShop تصاویرتان را برش بزنید و آنها را از تصویری بی ارزش به عکسی خوب تبدیل کنید. در این راهنما ، مطالبی در مورد اصول برش زدن تصاویر و حفظ تناسب آن ها بحث خواهیم کرد.


1- شروع کار

ابتدا فایل crop_start.jpg را که در photo plus Video Disk وجود دارد در نرم افزار Photoshop Elements باز کنید.می خواهیم این پرتره را به نحوی برش بزنیم که شامل اشیای مزاحم پس زمینه یا پیش زمینه نباشد . همین طور می خواهیم با حفظ قوانین یک سوم ، چهره سوژه در گوشه بالایی سمت راست تصویر قرار بگیرد. در جعبه ابزار موجود در سمت چپ ابزار Crop را انتخاب نمایید.


2- حفظ تناسب عکس

اکنون در بالای صفحه نوار ابزاری نمایان شده است. روی جهت نمای موجود در کنار No Restriction کلیک کنید. در منوی کشویی بازشده ، گزینه Use Photo Ratio را انتخاب نمایید .این کار موجب خواهد شد که عکس تان با تناسبی همانند عکس اصلی برش زده شود. اگر می خواهید تصویرتان را در کاغذی خاص چاپ نمایید می توانید یکی از گزینه های 4×6 in یا 7x5in را انتخاب نمایید.


3- انتخاب بخشی از عکس

با گوشه بالای سمت چپ شروع کنید ، یک بار کلیک نمایید و آنگاه تا پایین عکس کادری را رسم نمایید. کلید موس را رها سازید. عمل انتخاب هنوز تکمیل نشده است و می توانید تا هنگامی که از نتیجه کار رضایت پیدا کنید ، آنرا تغییر دهید. برای انجام این کار باید اشاره گرتان را روی یکی از طرفین کادر قرار داده ، کلید موس را بفشارید و آنرا تا هر جاییکه مایل هستید بکشید.


4- تغییر اندازه و پایان کار

می توانید اندازه ناحیه انتخابی را با کشیدن گوشه های کادر به داخل یا خارج تغییر دهید و رنگ ها و اشیایی را که دوست ندارید از کادر خارج نمایید. بعد از اینکه از نتیجه کار رضایت داشتید روی تیک کلیک کنید یا در صورتی که نتیجه مورد نظر شما حاصل نشده است گزینه Undo Crop را از منوی Edit انتخاب نمایید و به تغییر ناحیه مورد نظرتان بپردازید.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه