جاسوسی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ

نویسنده:

۰۷:۵۶:۵۲


تلویزیون‌های هوشمند جدید سامسونگ یک قابلیت جذاب و جدید برای اجرای دستورات صوتی دارند. متأسفانه، طبق گزارش Daily Beast، این قابلیت می‌تواند تمام گفته‌های شما از جمله مکالمات خصوصی را ثبت کرده و آن‌ها را به یک شخص ثالث انتقال دهد.

نرم‌افزار شناسایی صدای سامسونگ به بیننده‌ها اجازه می‌دهد تا با تلویزیون خود از طریق گفتگو، به تعامل بپردازند. این قابلیت زمانی که یک سمبل میکروفون ظاهر می‌شود، فعال می‌شود. در حالت فعال، به جای استفاده از کنترل از راه دور برای تغییر کانال، افراد می‌توانند با گفتن چند کلمه، از تلویزیون سامسونگ خود بخواهند تا کانال را عوض کند.
این موضوع باعث نگرانی افراد شده است؛ زیرا هشداری در سیاست‌های حریم خصوصی این شرکت وجود دارد. سایت Daily Beast برای اولین بار این جمله از سیاست‌های حریم خصوصی این تلویزیون را کشف کرد که این‌گونه است:

«لطفاً توجه داشته باشید که اگر کلماتی که می‌گویید شامل اطلاعات شخصی یا مهم باشد، این اطلاعات در داده‌هایی که ثبت شده و به شخص ثالث منتقل می‌شوند، وجود خواهد داشت».

این سایت به این نکته اشاره می‌کند که اگر مکالمات افراد در اتاق نشیمن ثبت شده و انتقال داده می‌شوند، حریم خصوصی نقض می‌شود. قرار است که خانه افراد، مکانی باشد که خانواده‌ها و دوستان می‌توانند در مورد هر چیزی صحبت کنند.
این سایت هشدار می‌دهد که در مورد فرار از مالیات یا استعمال مواد مخدر صحبت نکنید.

مشخص شده که اطلاعات مهم مانند مشخصات دستگاه ممکن است به سازمان‌های مجری قانون، شرکت‌های تبلیغاتی و گروه‌های دیگر تحویل داده شود. این سایت افزود: «اگر روند انتقال کدگذاری نشود، یک هکر هوشمند می‌تواند تلویزیون شما را به یک دستگاه استراق سمع تبدیل کند».

حائز اهمیت است که بدانید این قابلیت تنها زمانی که ویژگی شناسایی صدا روشن باشد، کار می‌کند. این موضوع احتمالاً یکی از جذابیت‌های اصلی این فناوری جدید است. همان‌طور که سامسونگ می‌گوید: «تلویزیون تاکنون این‌قدر باهوش نبوده است».

شرکت سامسونگ طی بیانیه‌ای به این نگرانی‌ها پاسخ داد:

«شرکت سامسونگ بحث حریم خصوصی مشتریان را بسیار جدی می‌داند. در تمام تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ از اصول و حفاظت‌های ایمنی استاندارد این صنعت استفاده شده است که شامل کدگذاری داده‌ها می‌شود. این امر بدین منظور انجام می‌شود تا اطلاعات شخصی مشتریان حفظ شده و از جمع‌آوری یا استفاده غیرقانونی از این اطلاعات جلوگیری شود. شناسایی صدا که به کاربر اجازه می‌دهد با استفاده از صدا، تلویزیون را کنترل کند، یکی از ویژگی‌های تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ است که کاربر می‌تواند آن را فعال یا غیرفعال کند. همچنین صاحب تلویزیون می‌تواند شبکه وای‌فای تلویزیون را قطع کند».

در گذشته چنین نگرانی‌هایی در مورد Siri نیز به وجود آمده بود. این سرویس نیز اطلاعات را به شخص ثالث انتقال می‌دهد. سایت Daily Beast قبلاً به ویژگی شناسایی صدای آیفون 4S اشاره کرده بود.
در این سایت، Simon Fodden می‌گوید با فردی از اپل صحبت کرده که اظهار داشته «دستورات Siri به سرورهایی ارسال می‌شود که در آمریکا قرار دارند و اپل، شرکت‌های مرتبط با اپل و نمایندگی‌هایش به محتوای آنچه گفته می‌شود، دسترسی دارند».

 
برگرفته از
جاسوسی
لینک کوتاه

دیدگاه