تلاش اپراتور موبایل هندی Bharti Airtel برای دریافت مجوزبانک پرداخت در هندوستان

نویسنده:

۱۲:۴۶:۵۰

بهارتی در روز پنجشنبه اعلام کرد که مجوز شرکت پرداخت های موبایلی اش با نام Airtel M Commerce Services که مجوزی به شکل روش های پرداخت های فعلی را داراست؛ در حال تبدیل برای دریافت مجوز بانک پرداخت تلاش می کند.

بانک مرکزی هندوستان در فراخوانی که در ماه نوامبر انجام داد؛ از کلیه اپلیکیشن های پرداخت دعوت کرده است که دو نوع بانک جدید برای کمک به صدها میلیون نفر افراد هندی بدون حساب بانکی نیاز است تا این افراد را به سیستم مالی رسمی کشور بیاورند. بانک های پرداخت قصد تامین حساب های سپرده گذاری کوچک و ارائه سرویس های انتقال وجوه به نقاط دورتری از نواحی این کشور را دارند و از مزایای شبکه شرکت های مخابراتی نیز برای گسترش خدمات مالی هندوستان بهره می برند.

به گزارش وال استریت ژورنال، ماهیندرا بانک (Mahindra bank) که دفتر اصلی آن در بمبئی واقع شده است؛ قصد خرید 19.9 درصد از سهام شرکتی که دارای مجوز بانک پرداخت باشد را دارد.

کلیه اپلیکیشن‌های بانک های جدید باید تا دوم فوریه، برای بانک مرکزی آماده شوند. وودافون (Vodafone) و شرکت نروژی Telnor نیز برای این درخواست اقدام کرده اند اما به دنبال شرکایی محلی هستند تا به عنوان شرکت های خارجی بتوانند 74 درصد از سهم شرکت را در خاک هندوستان تصاحب کنند.

برگرفته از
Bharti Airtel
لینک کوتاه

دیدگاه