جان استوارت، بعد از ۱۷ سال «The Daily Show» را ترک می‌کند

نویسنده:

۰۵:۳۸:۳۲

به گفته شبکه کمدی سنترال، جان استوارت کمدین 52 ساله، اواخر سال جاری برنامه «دیلی شو»(برنامه خبری/کمدی شبانه بسیار محبوب تلویزیونی) را ترک خواهد کرد. استوارت در برنامه روز سه شنبه این خبر را اعلام و مخاطبانش را در جریان برنامه‌هایش گذاشت.

استوارت که در زمان اعلام این خبر به شدت احساساتی شده بود، گفت: "من در اعماق قلبم می‌دانم که وقت آن رسیده تا کس دیگری این فرصت را داشته باشد. این برنامه نباید میزبانی بی قرار داشته باشد و مخاطبانش هم سزاوار چنین میزبانی نیستند. من فکر نمی‌کنم که دلم برای هرروز در تلویزیون بودن تنگ شود، اما دلم برای این‌که به این جا بیایم تنگ خواهد ‌شد. اینجا خانه زندگی حرفه‌ای من است و من از شما برای تماشای این برنامه-چه با علاقه چه با نفرت-تشکر می‌کنم."

استوارت که میزبانی برنامه «دلیلی شو» را در سال 1999 بعد از مجری اصلی آن «کریگ کیل بورن» بر عهده گرفت، به برجسته‌ترین صدای طنزپرداز و منتقد آمریکا مبدل شد. با این که استوارت همیشه تأکید دارد که او یک کمدین است و خبرنگار نیست، در طی سال‌ها به یکی از مورد اعتمادترین مجریان خبری تلویزیون آمریکا تبدیل شده است.

با رهبری جان استوارت، برنامه دیلی شو بسیاری دیگر از استعدادهای طنز پرداز را به دنیای تلویزیون معرفی کرد که از میان آن‌ها می‌توان به استیو کارل، استفن کولبرت و کمدین انگلیسی جان اولیور، که مجری‌گری برنامه «Last Week Tonight» را در شبکه اچ.بی.او بر عهده دارد، اشاره کرد.

شبکه کمدی سنترال می‌گوید که پخش برنامه دیلی شو متوقف نخواهد شد و این برنامه برای سال‌های سال ادامه خواهد داشت. این که چه کسی جای استوارت را خواهد گرفت هنوز مشخص نیست.
استوارت سال گذشته به نیویورک تایمز گفت: "هرکاری را که 16 سال به صورت مداوم انجام بدهید، مسلما برای مخاطبان یک نواخت به نظر می‌رسد…برای مجری هم همین حس وجود دارد."
 

برگرفته از
The Daily Show
لینک کوتاه

دیدگاه