عمر باتری کدام گوشی‌های هوشمند برتر با اندروید ۵٫۰ بدتر می‌شود؟

نویسنده:

۰۴:۱۰:۲۹

یک سری تست برای سامسونگ گلکسی S5، ال‌جی G3، HTC One M8 و Nexus 5 صورت گرفت تا عمر باتری آن‌ها قبل و بعد از اندروید ۵٫۰ بررسی شود. نتایج این تست برای Nexus 5 ناامیدکننده است.

سایت GSMArena برای بررسی دقیق‌تر تأثیر اندروید ۵٫۰ بر روی عمر باتری، ۴ تست بر روی میزان دوام باتری در حالت‌های انتظار، مکالمه، جستجو در اینترنت و پخش ویدئو را موردبررسی قرار داد. نتیجه تست هر گوشی با نتیجه تست عمر باتری که شرکت سازنده هر گوشی با اندروید ۴٫۴ ارائه کرده بود، مقایسه شد.

زمانی که صحبت از مدت‌زمان دوام باتری در حالت انتظار می‌شود، سامسونگ گلکسی S5، ۸۳ ساعت در حالت انتظار در اندروید ۵٫۰ دوام می‌آورد که در مقایسه با ۷۲ ساعت دوام در اندروید ۴٫۴، ۱۱ ساعت افزایش داشته است. مدت دوام باتری گوشی HTC One M8 در حالت انتظار در اندروید ۵٫۰، ۶ ساعت افزایش یافته و به ۷۷ ساعت رسیده است. با این حال گوشی ال‌جی G3، در اندروید ۵٫۰، ۶ ساعت کاهش در مدت زمان دوام باتری در حالت انتظار نشان داد و از ۶۹ ساعت در اندروید ۴٫۴ به ۶۳ ساعت در اندروید ۵٫۰ رسید. گوشی Nexus 5 نیز با ۲ ساعت کاهش دوام باتری در حالت انتظار در اندروید ۵٫۰، از ۴۰ ساعت در اندروید ۴٫۴ به ۳۸ ساعت در اندروید لولی‌پاپ رسید.

مدت‌زمان دوام باتری سامسونگ گلکسی S5 به هنگام مکالمه در اندروید ۵٫۰، ۶ ساعت افزایش یافت و از ۲۱ ساعت و ۲۰ دقیقه در اندروید KitKat به ۲۷ ساعت و ۳۷ دقیقه در اندروید لولی‌پاپ رسید. دوام باتری گوشی ال‌جی G3 به هنگام مکالمه با کاهشی ناچیز از ۲۵ ساعت و ۵۴ دقیقه در اندروید KitKat به ۲۵ ساعت و ۳۸ دقیقه در اندروید لولی‌پاپ رسید. با این حال گوشی‌های HTC One M8 و Nexus 5 با ۶ ساعت کاهش در زمان دوام باتری به هنگام مکالمه پس از به‌روزرسانی به اندروید لولی‌پاپ بیشترین کاهش عمر باتری را داشتند.
از میان ۴ گوشی برتر مذکور در تست سایت GSMArena، تنها مدت‌زمان دوام باتری گوشی HTC One M8 به هنگام جستجو در اینترنت افزایش چشمگیری داشت و از ۹ ساعت و ۶ دقیقه در اندروید ۴٫۴ به ۱۲ ساعت و ۲۹ دقیقه در اندروید ۵٫۰ رسید.

در تست پخش ویدئو، سایت GSMArena مشاهده کرد که عمر باتری سامسونگ گلکسی S5 بدون تغییر ماند و عمر باتری‌های گوشی‌های دیگر تقریباً یک ساعت کاهش نشان داد.
طبق گفته Peter از سایت GSMArena، عمر باتری پس از به‌روزرسانی اندروید ۴٫۴ KitKat به ۵٫۰ لولی‌پاپ در گوشی‌های مختلف و تست‌های مختلف متفاوت است. اگرچه سامسونگ گلکسی S5 بیشترین افزایش عمر باتری را در زمینه‌های مختلف داشته است؛ اما گوشی‌های دیگری که تست شدند، هنوز منتظر معجزه جدیدی در این زمینه هستند. در ضمن، کاربران گوشی‌های Nexus 5 دیگر به عمر باتری دوران خوش اندروید KitKat دست نخواهند یافت.
 

برگرفته از
عمر باتری
لینک کوتاه

دیدگاه