خط‌خطی‌های هنرمند یونانی بر روی اسکناس‌های یورو

نویسنده:

۰۸:۳۴:۱۵

این هنرمند، صحنه‌های پر هرج و مرجی را بر روی اسکناس‌های یورو با یک قلم خودنویس تصویر کرده است. هر اسکناس برای ثبت اسکن شده و دوباره در گردش قرار گرفته است.
استفانوس به دیزاین بوم می‌گوید: "در پنج سال گذشته، اتقصاد شکننده یونان خشونت و فساد اجتماعی به بار آورده، و به همین دلیل من این دو موضوع را با یکدیگر ترکیب کردم." اتحادیه اروپا در پی کمک مالی 110 میلیارد دلاری که در سال 2010 به یونان کرد، ریاضت‌های اقتصادی سختی را بر این کشور وضع کرده است.


 
نقاشی‌های ساده سیاه رنگ روی اسکناس‌های استفانوس، آدمک‌های ساده‌ای را در موقعیت‌هایی طنزآمیز که تم‌های آزادی، انقلاب، مرگ و تجزیه را به چالش می‌کشند، نشان می‌دهد؛ به روی اسکناسی 100 یورویی، فرشته مرگی با یک داس که زیر یک طاق ایستاده تصویر شده و در اسکناس 50 یورویی دیگری، گروهی از آدمک‌ها پنجره‌ای را شکسته و به داخل یک عمارت هجوم برده‌اند.

استفانوس می‌گوید که با استفاده از اسکناس‌های یورو به عنوان یک ابزار هنری، امیدوار است که پیام منتقدانه‌اش توسط دنیا شنیده شود. یونان یکی از کشور‌هاییست که بیشترین صدمه را از بحران مالی در اروپا دیده است؛ به گزارش استاتیستا، در سال 2014، آمار بیکاری در این کشور به 24.76 درصد رسید. 
برگرفته از
اسکناس‌های یورو
لینک کوتاه