تندیس اسکار و اعتیاد به مواد مخدر

نویسنده:

۰۵:۰۵:۱۷

به گزارش هالیوود ریپورتر، این مجسمه در تقاطع بلوار هالیوود و خیابان لا بری لس آنجلس واقع شده و تندیس اسکار را در حالی که چهار دست و پا بر روی زمین مشغول استفاده از مواد مخدر است، نشان می‌دهد.

این اولین باری نیست که این هنرمند خیابانی که خود را «مسیح پلاستیکی» می‌نامد، از مجسمه‌ طلایی و شناخته شده آکادمی اسکار استفاده می‌کند تا استفاده از مواد مخدر را که به موضوعی معمول در شیوه زندگی افراد در هالیوود تبدیل شده، به نقد بکشد. سال گذشته و تنها چند هفته بعد از مرگ فیلیپ سیمور هافمن(هانگر گیمز) به علت ترکیب کردن و استفاده انواع مختلف مواد مخدر، این هنرمند یک مجسمه دو متر و نیمی اسکار را در حالی که مشغول تزریق یک سرنگ در بازویش بود، در بلوار هالیوود نصب کرد. با اینکه هر دوی این مجسمه استفاده از مواد مخدر و طبیعت ویرانگر شهرت را به نقد می‌کشند، مجسمه اسکار امسال کمی کمتر کنایه آمیز به نظر می‌رسد و مربوط به مرگ یکی از مشاهیر هالیوودی نیست.

«نیک استرن»، عکاسی که با این هنرمند ناشناس کار می‌کند، به رسانه‌ها گفت: "این اثر خلق شده تا توجه را به مشکل پنهانی اعتیاد به مواد مخدر در هالیوود که صدها نفر را درگیر خود کرده جلب کند؛ همه از دیدن و توجه به این مشکل طفره می‌روند تا زمانی که یکی از ستاره‌های مشهور بر اثر استفاده از مواد مخدر از دست برود."

بر اساس وبسایت «مسیح پلاستیکی» این هنرمند خیابانی به «بنکسی لس آنجلس» مشهور است وعلاوه بر مجسمه‌های اسکار که مشهورترین آثار او هستند، او آثار گرافیتی شابلونی و چیدمان نیز خلق می‌کند.
 

برگرفته از
اسکار و اعتیاد
لینک کوتاه

دیدگاه