عکس‌هایی خیال انگیز و خلاقانه در نور کم ثبت نمایید

نویسنده:

۱۰:۰۹:۵۴

هدفی که باید در استفاده از فلاش برای عکاسی در شب آن را مد نظر داشته باشید ، این است که آنرا به عنوان یک منبع نوری طبیعی جلوه دهید.در مواردی که مایل به ویرایش عکس ها بعد از ثبت آن ها هستید بهتر است از فرمت RAW استفاده کنید. با دنبال کردن این آموزش خواهید توانست که نحوه ثبت عکس هایی بسیار خوب را در فضاهای کم نور و بخشیدن حس به آن ها را فرا بگیرید.

فلاش

کلید استفاده از فلاش در عکاسی در شب این است که تا حد ممکن منبع نوری مصنوعی را طبیعی جلوه دهید. قرار دادن حالت فلاش در حالت همگام سازی کند ، باعث می شود که منبع نوری محدودتان بتواند توسط سنسورهای CCD ثبت شود و فلاش ترکیب خوبی در عکس بوجود آورد.

اگر در محیطی عکاسی می کنید که عمده نور آن با استفاده از آتش یا لامپ های تنگستن تامین می شود باید از ژل های گرم کننده در جلوی فلاش استفاده کنید که نور را با صحنه
ترکیب کند. برگه هایی که از فیلترهای تنظیم رنگی بوسیله Lee Color Magic که در شدت های رنگی متفاوتی در سایت www.speedgraphic.co.uk در دسترس هستند هم برای این منظور مناسب اند.

همیشه باید با استفاده از فرمت RAW به عکاسی بپردازید ، آنها را با استفاده از تنظیمات تراز سفیدی متفاوت ذخیره کنید و سپس آنها را با یکدیگر ترکیب نمایید. می توانید در وقت تان صرفه جویی کنید و آنرا در خود صحنه انجام دهید.

بهترین عکس هایی که با استفاده از همگام سازی کند ثبت می شوند ، پس زمینه ای روشن و رنگی و ُسوژه ای سیاه رنگ دارند.با استفاده از فاصله یابی مرکزی یا ناحیه ای نوردهی را از پس زمینه بخوانید و آنرا قفل کنید. برای اشباع بیشتر رنگ ها از نوردهی کم تر از حد لزوم استفاده کنید. آنگاه فلاش مراقب نوردهی سوژه اصلی خواهد بود و هر حرکتی باعث تاری عکس خواهد شد.


نیمرخ ها

اگر آسمان جذابیتی ندارد ، باید تنظیمات تراز سفیدی را در حالت Cloudy یا Shade قرار دهید. این کار را می توانید در دوربین و در هنگام ثبت عکس و یا در هنگام تبدیل عکس های RAW انجام دهید.

در این زمان از سال نخواهید توانست نیمرخ های خوبی ثبت کنید. اغلب در روزهای صاف ، آسمان در هنگام طلوع آفتاب رنگی است. برای اینکه به غنای آن ها بیافزایید ، به دنبال سوژه ای شفاف برای قرار دادن در جلوی آن باشید.

سعی کنید نور را از ناحیه ای از آسمان که نه بیش از حد روشن و نه بیش از حد تیره است بخوانید ، نوردهی را قفل کنید و عکس را با در نظر گرفتن سوژه مجددا عکس را ترکیب بندی نمایید. سوژه در برابر آسمان به شکل سیاه رنگ ثبت خواهد شد.

در مورد سایه هایی که در هیستوگرام برش زده می شوند ، نگران نباشید . نیازی به ثبت جزئیات سوژه نیست.

جو

سعی کنید که حالت و فضای شب را مانند ساختمان های نورانی جذاب خفظ کنید. یک چشم تان را برای دیدن سایه ها ، درخشندگی ها و اشکال باز نگاه دارید. مطمئن شوید که کسی را دارید که از لوازم تان مراقبت نماید.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه