سرویس پرداخت توئیتری بارکلیز راه اندازی می شود

نویسنده:

۰۱:۳۴:۱۳

بارکلیز اعلام کرده از ماه آینده، با راه اندازی سرویس پرداخت های توئیتری، کاربران گوشی های اندروید و iOS همگی می توانند از سرویس انتقال وجه پینگیت (Pingit) استفاده کنند و برای عضویت در این سرویس، کاربران می توانند توئیتر خود را به پروفایل شخصی خود در پینگیت متصل کرده و وجوه مورد نظر را از طریق این سرویس و به صورت مستقیم به کاربران دیگری که از این سرویس استفاده می کنند؛ انتقال دهند.

این فرایند سه مرحله ای (ورود به سیستم، انتخاب مخاطب در توئیتر و ارسال وجه) به نسبت سایر تلاشهای صورت گرفته جهت استفاده از توئیتر برای پرداخت الکترونیکی، به مراتب آسان تر و قابل اجراتر است. این پروژه مشابه روشی است که از سوی بانک ICICI هندوستان در ماه ژانویه معرفی شد.

دارن فولدز، مدیر بانکداری موبایل و سرویس پینگیت می گوید: «با ارائه قابلیت پرداخت از طریق توئیتر به مردم و کسب و کارهای کوچک، تجربه ای اجتماعی و دیجیتال شکل می گیرد؛ که گامی فراتر برای پرداخت های موبایلی فعلی در انگلستان است.»

در حال حاضر، 80 درصد از کاربران تلفن همراه در انگلستان از طریق گوشی های هوشمند خود به شبکه های اجتماعی دسترسی دارند و این امر فرصت های تازه ای برای استفاده از شیوه های جدید پرداخت ارائه می کند و به آن ها امکان می دهد تا توانند بدون نیاز به وارد کردن جزئیات اطلاعات بانکی و یا حتی شماره تلفن، فرایند پرداخت شان را به راحتی انجام دهند.

سرویس انتقال وجه Pingit که در سال 2012 راه اندازی شد؛ 7.3 میلیون دانلود داشته و بیش از 1 میلیارد پوند از طریق این برنامه جا به جا شده است؛ که رقم بزرگ و قابل توجهی محسوب می شود.

شاپرک

برگرفته از
Barclays
لینک کوتاه

دیدگاه