سودای سفر با کوله‌پشتی دلیل استعفای مدیر مالی گوگل

نویسنده:

۱۲:۳۹:۰۲

رئیس امور مالی کمپانی گوگل که یکی از مدیران ارشد این کمپانی محسوب می‌شود٬ روز سه‌شنبه (۱۰ مارس/ ۱۹ اسفند) از تصمیم خود برای استعفا خبر داد. این استعفا یکی از آخرین سری تغییراتی است که در رده مدیریتی گوگل اتفاق می‌افتد. با این‌همه به گزارش رویترز و به نقل از تحلیل‌گران٬ احتمال آن‌که این استعفا اختلال بزرگی در کار گوگل ایجاد کند، وجود ندارد.

با این‌همه در پی اعلام این خبر سهام گوگل تا ۴/ ۲ درصد و مبلغ ۰۱/ ۵۵۵ دلار کاهش یافت و در ساعات بعد نیز تغییری نشان نداد.

پاتریک پیشت٬ مدیر ۵۲ ساله فرانسوی کانادایی گوگل٬ با نوشتن یادداشتی در صفحه "گوگل پلاس" خود دلیل استعفایش را علاقه به آغاز سفرهای کوله‌ای و گذراندن وقت بیش‌تر با خانواده عنوان کرده است.

گوگل که یکی از اصلی‌ترین مراکز تبلیغات آنلاین است و موتور جستجوگر آن حرف اول در جهان را می‌زند٬ قرار است تا شش ماه آینده جانشینی برای پیشت بیابد. پیشت تاریخ مشخصی برای استعفای خود مشخص نکرده است و با گوگل برای یافتن جانشین خود همکاری می‌کند.

یادداشت خلاف عرف برای استعفا

تصمیم پیشت برای استعفا برای ناظران حوزه اینترنت و تجارت امری غیرمترقبه بود. اما پیشت که به گفته خودش ۳۰ سال است "بدون وقفه" کار کرده، حالا به دنبال ایجاد توازن بین زندگی کاری و خانوادگی خود است. او که هفت سال سمت مدیریت مالی شرکت غول‌آسای گوگل را بر عهده داشته، می‌نویسد هدفش از بیان اینکه زیاد کار کرده جلب "همدردی" نیست، بلکه تنها در پی آن است که روند اتخاذ چنین تصمیمی را مشخص کند.

پیشت در یادداشت خود عنوان می‌کند که او پس از سفر به کوه‌های کلیمانجارو در آفریقا و تقضای همسرش برای ادامه دادن به سفرهای مشترک تصمیم به استعفا گرفته است. او نوشته است که نمی‌توانسته دلیل خوبی برای همسرش بیابد تا او را متقاعد کند برای "برداشتن کوله پشتی و زدن به جاده" باید مدت بیش‌تری صبر کند.

پیشت در یادداشت خود از دیگر شرایط زندگی‌اش نظیر بزرگ شدن فرزندان می‌نویسد که اکنون امکان رفتن به سفرهای دور را برای او و همسرش مهیا کرده است. او با این‌همه اضافه می‌کند که کار کردن در گوگل برایش "امتیاز" محسوب می‌شده است و "نه کم‌تر". پیشت نوشته است که با "بهترین بهترین‌ها" در گوگل کار کرده و دوستان زیادی در این کمپانی یافته است. او از "اعتماد٬ گرما٬ شادی و حمایتی‌" که در محیط گوگل یافته، نوشته و از دوستان و همکارانش تشکر کرده است.

مدیرعامل گوگل در صفحه‌ای مجزا برای پیشت بهترین آرزوها را کرده و یادداشت استعفای او را اگرچه "خلاف عرف"، اما "خواندنی" نامید.

پیشت قبل از پیوستن به تیم گوگل که پیش‌بینی می‌شود درآمد امسال آن به ۷۶ میلیارد دلار برسد٬ چهره‌ای شناخته شده در وال استریت بود. افراد دیگری که تنها در سال گذشته و پیش از پیشت از گوگل خارج شدند٬ مدیر تجاری گوگل و رئیس شبکه‌های اجتماعی گوگل بوده‌اند.

برگرفته از
پاتریک پیشت
لینک کوتاه

دیدگاه