درخواست فعالان حقوق حیوانات از تیم برتون: «دامبو را آزاد کنید!»

نویسنده:

۰۱:۱۲:۳۹

«پِتا» نامه‌ای سرگشاده به تیم برتون، کارگردان فیلم‌هایی چون «چارلی و کارخانه شکلات سازی» و «سویینی تاد» نوشته و در آن پیشنهاد داده که با تغییر در پایان فیلم زنده دامبو، «دامبو بچه فیل کوچک و مادرش می‌توانند با زندگی در زیستگاهی آزاد، از پایانی کاملا خوش لذت ببرند.» در فیلم دامبو که سال 1941 ساخته شد، در صحنه پایانی، دامبو و مادرش در حالی که در کابین مجزا و مجللی در قطار سیرک زندگی می‌کنند، نمایش داده می‌شوند.

معاون سازمان پتا «لیزا لنگ» می‌گوید که در این فیلم، فیل جوان همچنان در حال اسارت و مورد سوءاستفاده قرار گرفتن در صنعت سرگرمی نشان داده می‌شود. او در این نامه بیان می‌کند: "ما فیلم دامبو را به این دلیل که داستان غم انگیز سوءاستفاده شدن از فیل‌ها در سیرک‌ها را روایت می‌کند دوست داریم و امیدواریم که به این موضوع، در فیلم جدید هم اشاره شود."

خبر ساخت اقتباس زنده دامبو هفته گذشته اعلام شد و این که آیا تیم برتون در ساخت این فیلم از فیل‌های زنده، سه بعدی و یا هر دو استفاده خواهد کرد، مشخص نیست. تاریق دقیق اکران آن نیز مشخص نشده اما به نظر می‌رسد که این فیلم مانند دیگر اقتباس‌های اخیر استودیو دیسنی از انیمیشن‌های کلاسیک، تلفیقی از جلوه‌های ویژه و بازیگران زنده باشد.

استودیو دیسنی، تا به حال اقتباس‌های زنده از انیمیشن‌های کلاسیک خود ساخته که همه در گیشه‌های سینما با موفقیت رو به رو شده‌اند. فیلم «سیندرلا» با بازی لیلی جیمز و ریچارد مدن جدیدترین این فیلم‌هاست و دیسنی تولید فیلم‌های اقتباسی دیگر از جمله «کتاب جنگل»(که سال آینده اکران می‌شود)، «دیو و دلبر»(2017) و «آلیس در سرزمین عجایب: آن سوی آینه» را آغاز کرده است.

 

برگرفته از
دامبو را آزاد کنید!
لینک کوتاه

دیدگاه